Virtuális francia rakéták

Varsó. Jacques Chirac francia elnök határozottan cáfolta azt a hírügynökségi jelentést, mely szerint a nemzetközi stabilizációs erőben részt vevő lengyel katonák Irakban Roland típusú, 2003-ben gyártott francia-német légelhárító rakétákat találhattak.

Varsó. Jacques Chirac francia elnök határozottan cáfolta azt a hírügynökségi jelentést, mely szerint a nemzetközi stabilizációs erőben részt vevő lengyel katonák Irakban Roland típusú, 2003-ben gyártott francia-német légelhárító rakétákat találhattak. Szombat esti hírműsorában a lengyel televízió megszólaltatta a szintén az olasz fővárosban, az EU kormányközi értekezletének megnyitóján tartózkodó Leszek Miller lengyel miniszterelnököt, aki elmondta: az EU állam- és kormányfőinek csúcstalálkozója keretében személyesen tárgyalt a francia elnökkel, és lezárták a nagy visszhangot kapott ügyet. Az ugyancsak Rómában tartózkodó Jerzy Szmajdzinski lengyel nemzetvédelmi miniszter sajnálkozását fejezte ki az általa vezetett tárca szóvivőjének nyilatkozata miatt.

A Reuters hírügynökség pénteken este – Eugeniusz Mleczak lengyel nemzetvédelmi minisztériumi szóvivőre hivatkozva – azt jelentette, hogy lengyel katonák Dél-Irakban, Hilla közelében, az elmúlt napokban egy fegyver- és lőszerraktárban négy darab korszerű, francia-német gyártmányú, idei évjáratú Roland típusú légelhárító rakétára bukkantak. A lengyel nemzetvédelmi minisztérium szombaton nyilatkozatot adott ki, mely szerint a tárcavezető és a lengyel hadsereg vezérkara nem adott felhatalmazást sem a minisztérium szóvivőjének, sem semmilyen sajtószervnek Roland típusú rakéták iraki megtalálásával kapcsolatos tájékoztatásra. A nyilatkozat szerint Szmajdzinski külön sajnálkozását fejezte ki a rakéták gyártási időpontjára vonatkozó közlés miatt, elrendelte az ügy teljes körű kivizsgálását és a vonatkozó jelentés haladéktalan előterjesztését. Chirac szombati római sajtóértekezletén kijelentette: 2003-ban gyártott Roland rakétákat a lengyel járőrök nem találhattak Irakban, mert ezeket a rakétákat már 15 éve nem gyártják. Leszögezte, hogy a lengyel közlés jókora zavart okozott, és a lengyel illetékeseknek alaposan ellenőrizniük kell minden információt, mielőtt azokat nyilvánosságra hozzák.

Az állítólagos francia rakéták megtalálása azért is különösen kényes téma, mert Franciaország és Németország köztudomásúan a végsőkig ellenezte az iraki katonai beavatkozást, és az 1990-es öbölháború óta fegyverszállítási embargó van érvényben Irak ellen.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?