Vatikán: az ír igen az emberiség veresége

<p>Róma/Berlin/Canberra. Szomorú eseménynek nevezte Pietro Parolin bíboros, szentszéki államtitkár a katolikus Írországban múlt héten rendezett népszavazás eredményét, amely legalizálta a melegházasságot. Németországban és Ausztráliában vita indult az azonos neműek házasságáról az írországi népszavazás nyomán.</p>

MTI-ÖSSZEFOGLALÓ

Egy Rómában rendezett nemzetközi találkozón Pietro Parolin vatikáni államtitkár úgy fogalmazott, hogy az ír referendum kimenetele nemcsak a keresztény elveket tekintve jelent vereséget, hanem „az emberiség veresége”. A Ferenc pápa után a Vatikán második emberének számító Parolin bíboros Diarmuid Martin dublini érsek szavait idézve kijelentette: az egyháznak tudomásul kell vennie a valóságot. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a család az egyház számára továbbra is „központot jelent, és mindent meg kell tennünk a család védelme, gondozása és szorgalmazása érdekében, mivel az emberiség jövőjét képviseli”. A L'Osservatore Romano szentszéki napilap kihívásnak nevezte az egyház számára a múlt pénteki ír népszavazást, amelyen a résztvevők 62,1%-a mondott igent a melegházasságra. A részvételi arány 60,5% volt. A Vatikánban kedden ért véget a családról októberben tartandó püspöki szinódus előkészítő értekezlete. A szinódus témái között szerepel az azonos neműek közötti házasság is.

Németországban vita indult az azonos neműek házasságáról az ír népszavazás nyomán, az ellenzéki Zöldek bejelentették, hogy törvényjavaslatot készítenek az új intézményről, amelyet még a szociáldemokratákkal (SPD) kormányzó konzervatív CDU/CSU pártszövetség soraiban is többen támogatnak. A Zöldek megítélése szerint Németországban azonnal be lehet vezetni a melegházasság intézményét, hiszen a parlamenti ellenzék pártjai – a Baloldal és a Zöldek – támogatják azt, és az SPD is kiállt mellette a 2013-as választás előtti kampányban. Ezért csupán arra van szükség, hogy az SPD képviselői megszavazzák a Zöldek indítványát a törvényhozás alsóházában, a Bundestagban – érvel az ökopárt. A CDU/CSU és az SPD koalíciós szerződésében viszont csak az szerepel, hogy elő kell mozdítani a bejegyzett élettársi kapcsolatban élő azonos nemű párok hátrányos megkülönböztetésének megszüntetése felé vezető folyamatot.

Ausztráliában Bill Shorten, az ellenzéki Munkáspárt vezére tegnap azt ígérte, hogy napokon belül a parlament elé terjeszti a melegházasságokat lehetővé tevő jogszabály tervezetét, a miniszterelnök ugyanakkor nyilvánvalóvá tette, hogy ezt a kérdést egyelőre a kétpárti koalíció képviselői között kívánja megvitatni. Problémát jelenthet, hogy Tony Abbott miniszterelnök köztudottan ellenzi az azonos neműek házasságát.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?