<p>Már hét halálos áldozata van a MERS-járványnak Dél-Koreában, és nyolc új fertőzést is megerősítettek - jelentette kedden a kelet-ázsiai ország egészségügyi minisztériuma.</p>
Újabb halálos áldozata van a MERS-vírusnak Dél-Koreában
A Közel-keleti Légzőszervi Tünetegyüttesben (MERS) megbetegedettek száma az újabb esetek azonosításával kilencvenötre emelkedett Dél-Koreában. Pak Gun Hje államfő arra a kérte a lakosságot, ne reagálja túl a koronavírus okozta járványt, hogy elkerüljék Ázsia negyedik legnagyobb gazdaságának leépülését. A politikus a kormány ülésén hangsúlyozta: képesek úrrá lenni a MERS okozta fertőzéseken, egyben felhívta a figyelmet arra, hogy ezek a megbetegedések mind a kórházakban keletkeztek. "Meglehet, az emberek aggódnak, de remélem nem reagálják túl a történteket, együttműködnek, hogy ne gyengüljön az ország gazdaságának aktivitása". A Dél-Koreában kirobbant járvány miatt már 45 ezer kínai turista mondta le az útját június első felére. Csö Kjung Hvan miniszterelnök-helyettes kedden arról számolt be, a kormány akciótervet indít annak érdekében, hogy a járvány terjedését még a héten megfékezzék. A hatóságok hétfőn azt közölték, hogy huszonhárom új MERS-esetet regisztráltak, ezt azonban később nyolcra korrigálták. Mun Hjung Pjo egészségügyi miniszter azt mondta, hogy a járvány terjedése már a héten alábbhagyhat, mert a vírus nem terjedt át a helyi közösségekre, a fertőzéseket sikerült a kórházakra korlátozni. "Óvatos előrejelzéseim szerint a járvány mára elérte a csúcspontját, és remélhetőleg már holnap vagy holnapután stabilizálódik a helyzet (azaz nem lesznek további fertőzések)" - jelentette ki. Dél-Koreában mintegy 2900 embert helyeztek karantén alá a vírus terjedése miatt. Az országban május 20-án jelent meg a betegség, vélhetően egy Szaúd-Arábiában járt férfi hurcolta be. A MERS koronavírus tüdőgyulladással, lázzal, köhögéssel, légzési nehézségekkel járó fertőzés, amely az atípusos tüdőgyulladáshoz (SARS) hasonlít, ám annál kevésbé fertőző. A betegek halálozási aránya magas, több mint 40 százalékos, a kór ellen egyelőre nincs semmilyen gyógymód: sem gyógyszer, sem más terápia, sem pedig védőoltás.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.