Szlovénia már másfél kilométernyi drótkerítést húzott fel a horvát határon

Ljubljana |

<p>Szlovénia már másfél kilométernyi pengés drótkerítést húzott fel Horvátországgal közös határának két szakaszán, Murafürednél (Gibina) és Rigoncénél - mondta Bostjan Sefic belügyminisztériumi államtitkár szerdán Ljubljanában.</p>

Murafüred Lendvához és a magyar-szlovén határhoz is közel esik, míg Rigonce alig húsz kilométerre nyugatra fekszik a horvát fővárostól, Zágrábtól.    Az "akadályok" könnyebbé teszik majd a rendőrség és a segélymunkások dolgát - mondta a sajtónak Sefic -, egyúttal biztosítani fogják, hogy a migránsok ne szóródjanak szét.    Hozzátette, nem mondhatja el, hol építik meg a következő szakaszt, mert akkor az intézkedések értelmüket vesztenék.    Bostjan Sefic hangsúlyozta: a műszaki határzár célja nem az, hogy jelentős mértékben csökkentse a migránsok beáramlását, hanem az, hogy az emberek ne ellenőrizetlenül jussanak be az országba, és a helyzetet megnyugtatóan tudják kezelni, a migránsokat pedig a kijelölt befogadóállomásokra irányítsák.    Az államtitkár hozzátette, hogy Szlovénia fokozni fogja tárgyalásait más országokkal, hogy megkíséreljék "jobban szabályozni" a menekültek áramlását. Jelenleg átlagosan napi 8 ezer migráns érkezik az országba, de a következő napokban a menekültek újabb nagy hulláma várható - mondta.    Szerdán délután két óráig több mint 4300 migráns lépett be Szlovéniába, de azzal számolnak, hogy estig még további különvonatok és -buszok érkeznek Horvátországból.    Szavai szerint a helyzet normálisnak mondható, eltekintve a magas számoktól.    Október közepe óta több mint 180 ezer migráns érkezett Horvátországból Szlovéniába, ahonnan legtöbben Ausztria és Németország felé folytatják az útjukat.  Horvát belügyminiszter: pénzkidobás a szlovén kerítésépítés Pénzkidobásnak nevezte a horvát-szlovén határszakaszon épülő drótkerítést Ranko Ostojic horvát ügyvivő belügyminiszter szerdán Bródban (Slavonski Brod) újságíróknak nyilatkozva. A politikus kijelentette: a drótkerítés építése pénzkidobás. "Szlovénia jobban tenné, ha inkább ideiglenes menedékhelyet építene a bevándorlóknak, mint amilyet Horvátország is épített, s amelyet téliesített" - hangsúlyozta.    Úgy vélekedett, hogy Ljubljana ezzel a döntéssel azt üzeni, a határok lassan lezáródnak, ami ellentétes hatást vált ki, és még többen fognak jönni.    Ostojic nem tartotta elfogadható indoknak, hogy Szlovénia azért emel kerítést Horvátországgal közös határán, mert véget ért a görög komphajók személyzetének sztrájkja, és Ljubljana attól tart, hogy több ezer migráns özönlik majd az országba. A tárcavezető szerint a migránshullám nagy része már áthaladt Szlovénián.     Horvátország befogadóképessége 5000 fő, ha ugyanennyi migránst be tudna fogadni Szerbia, Magyarország, Macedónia, Szlovénia, Ausztria és Bulgária is, a menekülthullám ellenőrizhetővé válna - mondta Ostojic, hozzátéve, hogy probléma megoldását Görögországban kell kezdeni.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?