<p>Hét ország tizenkét természetvédelmi területének képviselői fogtak össze a Duna és a folyó menti tájak védelmére. Az erről szóló megállapodást Bécsben írták alá.</p>
Nemzetközi összefogás a Duna völgyéért
A hároméves program célja egyrészt javítani az együttműködést a résztvevők között, másrészt felhívni a figyelmet arra, hogy a Duna közös európai kulturális örökség - hangsúlyozta Carl Manzano, az ausztriai Duna-ártéri Nemzeti Parkok igazgatója. A természetvédelmi szakember rámutatott, hogy a Duna összefüggő ökoszisztéma, a Duna-völgyet érintő gazdaságfejlesztési programok és a forgalom növekedése azonban egyre nagyobb terhelést jelent a folyónak azokra a szelvényeire, amelyek még a természeteshez közeli állapotban vannak.
A dunai halállomány életfeltételeit rontja például, hogy Horvátországban gát akadályozza a vándorlásukat ívási időszakban.
Az eddigi együttműködés egyik eredménye, hogy Ausztriában az idén három pár rétisas is fészket rakott annak köszönhetően, hogy a faj magyarországi és horvátországi védett élőhelyén növekedett a populáció.
A hároméves együttműködést részben európai uniós forrásokból fedezik. A támogatásból Szlovénia, Bulgária, Románia és Magyarország részesül, Németország, Szerbia és Horvátország saját forrásokat fordít rá. Két Duna menti ország, Ukrajna és Moldova nem vesz részt a programban.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.