Megtiltanák a honatyáknak rokonaik alkalmazását

Brüsszel. Az Európai Parlament költségvetés-ellenőrzési bizottsága – legutóbbi ülésének határozata szerint – megtiltaná az EP-képviselőknek, hogy rokonaikat alkalmazzák munkatársként. De mint Brüsszelben közölték, még egyáltalán nem biztos, hogy a parlament teljes ülése jóváhagyja a javaslatot.

Brüsszel. Az Európai Parlament költségvetés-ellenőrzési bizottsága – legutóbbi ülésének határozata szerint – megtiltaná az EP-képviselőknek, hogy rokonaikat alkalmazzák munkatársként. De mint Brüsszelben közölték, még egyáltalán nem biztos, hogy a parlament teljes ülése jóváhagyja a javaslatot.

A kérdés annak nyomán került az elmúlt hónapokban a közfigyelem homlokterébe, hogy vitatható tételeket találtak a 2004–2005-ös bizonylatok szúrópróbaszerű átvizsgálása során. Ennek nyomán úgy döntöttek, hogy megváltoztatják az EP-képviselők asszisztenseinek alkalmazási szabályait. Az EP-képviselők mindegyike – a számuk jelenleg 785 – havi 16 ezer eurós kerettel rendelkezik asszisztensek alkalmazására. Az említett ellenőrzések nyomán arra a következtetésre jutottak, hogy új szabályokra van szükség az elszámolási rend következetes érvényesítése érdekében.

Az ellenőrzési bizottság tagjai lyan megoldást kívánnak kidolgozni, amelynek értelmében az asszisztenseket ezentúl nem a képviselő, hanem közvetlenül az Európai Parlament alkalmazná, ugyanakkor viszont csorbítatlanul megőriznék az EP-képviselő jogát az asszisztensek kiválasztására, illetve javadalmazásuk mértékének megállapítására.

A 2004–2005-ös, asszisztensekre vonatkozó költségelszámolások között 167 szúrópróbaszerű ellenőrzést tartottak, és több vitatható esetre bukkantak. Médiaértesülések szerint felmerült a gyanú, hogy a képviselők közül többen ténylegesen nem is az asszisztenseik javadalmazására vettek fel pénzt, a parlamenti tevékenységgel össze nem függő szolgáltatásokat számláztak ki .

A jelentést Brüsszelben szigorúan bizalmas dokumentumként kezelték, de állítólag több olyan eset is volt, amikor a honatya a saját hozzátartozóját alkalmazta, pontosabban: jelentette be asz?szisztensként, és fizette őt a parlament költségtérítési keretéből.

Állítólag az is előfordult, hogy egy brit EP-képviselő fiktív lakcímváltozást jelentett be: új skóciai címet adott meg csak azért, hogy így nagyobb utazási költségtérítést kapjon. Az Európai Parlament jelenleg évente 140 millió eurót fizet ki a képviselőknek az asszisztensek díjazására, illetve titkárságaik fenntartási költségének fedezésére.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?