London. Amerika után a brit kormány is vizsgálatot kezdeményez az iraki tömegpusztító fegyverek ügyében végzett hírszerzési tevékenység pontosságának megállapítására. Ezt tegnap délután jelentette be a brit külügyminiszter.
Maga Blair az alsóházi bizottsági elnökök meghallgatásán azt mondta: a hírszerzési szolgálatok fantasztikus munkát végeztek, mégis, az a tény, hogy eddig nem sikerült fellelni a tömegpusztító fegyvereket, indokolja az adatok pontosságának megvizsgálását. Szerinte Irak veszélyes ország volt, és fegyverkezési programja nagyobb kockázatot jelentett a világra, mint az al-Kaida terrorszervezet. Kijelentette: kötelességszegés lett volna nem beavatkozni Irakban, és ezt azok az adatok is igazolják, amelyeket a szövetséges vizsgálóbizottság a háború óta feltárt Szaddám Huszein volt diktátor szándékairól. A tömegpusztító fegyverekkel bíró „ingatag, kaotikus rendszerek” és a terroristák összejátszását a XXI. század fenyegetésének nevezte, és kijelentette: az iraki fellépés nélkül nem lehetett volna elérni a háború óta elkönyvelt előrelépést Iránnal, Észak-Koreával, Líbiával és a többi hasonló országgal.
George Bush egy nappal korábban, hétfőn közölte, hogy kivizsgálják az iraki tömegpusztító fegyverekről szóló hírszerzési adatok pontosságát.
A biztonsági kiadások növelése
Washington. A 2005-ös belbiztonsági költségvetés 10 százalékos növelését javasolta Bush elnök a kongresszusban. Tom Ridge belbiztonsági miniszter költségvetési előterjesztésében az összes biztonsági kiadásra 40,2 milliárd dollárt kért a 2005-ös pénzügyi évre. Javasolta a ráfordítások emelését a biometrikus azonosító rendszerek és a légi közlekedés biztonságának növelése, valamint a biológiai fegyverek elleni védekezés terén. (MTI)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.