Jeruzsálem. Ariel Saron izraeli miniszterelnök szerda esti tévényilatkozatában úgy vélekedett, hogy egy palesztin vezetőségváltás után létrejöhet a palesztin állam. (Saron pártja, a Likud vasárnap elutasította a palesztin államot.
Jobbítás – erőszakkal is
Mélyreható reformokat sürgetett két radikális mozgalom, a Hamász és az Iszlám Dzsihád is a palesztinok vezetésében. A két szervezet szintén Arafat szerdai beszédére reagált. A Hamász radikális, nem pusztán formális reformokat akarn, méghozzá úgy, hogy létrejöjjön egy kibővített vezetés, s az döntsön a palesztin nép minden ügyében. Egyben közölte: Arafat már a múltban is tett reformígéreteket, de azokat nem követték tettek. Az Iszlám Dzsihád Arafat „békepolitikáját” is megkérdőjelezte.
Saron szóvivője szerint a betlehemi Születés templomából külföldi száműzetésbe kényszerült 13 palesztin egyike korábban meggyilkolt egy amerikai állampolgárt. Amerikai részről megerősítették, hogy nyomozást folytatnak az ügyben. Idén januárban Betlehemben ismeretlenek megölték Avi Boaz építészt, aki egy zsidó telepen lakott, s kettős, amerikai–izraeli állampolgár volt.
Felrobbantott csempészalagút
Jeruzsálem. Felrobbantottak egy egyiptomi területre vezető palesztin csempészalagutat az izraeli katonák a Gázai övezetben. A járat az egyiptomi határtól alig száz méterre álló ház zuhanyozójából indult ki, s azon állítólag embereket és fegyvereket csempésztek át. Az izraeli hadsereg újságíróknak is bemutatta a titkos alagutat, majd azonnal berobbantotta a csaknem negyed kilométer hosszúságúra becsült föld alatti járatot. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.