Jeruzsálem/Rámalláh. Nem szolgálhat „kiinduló alapul” a béketárgyalások újraindításához az új palesztin kormány személyi összetételéről tegnap nyélbe ütött egyezség, amely változatlanul Jasszer Arafat palesztin elnök uralma alatt tartja a biztonsági szolgálatokat – közölte az izraeli miniszterelnök szóvivője.
Izraelnek nem tetszik
Az ügyvezető palesztin miniszterelnök nem sokkal korábban jelentette be, hogy befejeződtek a kormányalakítási tárgyalások Rámalláhban, és a 24 fős kabinet beiktatásáról szerdán szavaz a parlament. Ahmed Korei (Abu Ala) elmondta, a palesztin elnökkel kötött alku szerint belügyminiszter-jelöltje, Naszr Juszef tábornok helyett az Arafat bizalmát élvező Hakam Balaávi kerül a rendőrséget, a polgári védelmet és a biztonsági szolgálatot felügyelő tárca élére, a biztonsági szolgálat öt másik részlegét pedig a palesztin nemzetbiztonsági tanács fogja irányítani, amelynek elnöke ugyancsak Arafat. „Arafat megpróbálja beszorítani Korei kormányát, pontosan úgy, ahogyan Abu Mazen kormányát akadályozta” – hangoztatta Giszin. „Ha a miniszterek Arafat terrorista kartelljének útját akarják járni, nem lesz államuk. Ám szeretnénk esélyt adni Koreinek” – mondta Giszin.
Közben az izraeli kormány egy szavazatnyi többséggel jóváhagyta a fogolycsere-megállapodást a libanoni székhelyű Hezbollah szélsőséges szervezettel.
Az útiterv néven ismert nemzetközi béketerv, amelynek védnökei az Egyesült Államok, Oroszország, az Európai Unió és az ENSZ, egy békés palesztin állam megteremtését irányozza elő 2005-ig Ciszjordániában és a Gázai övezetben, feltételül szabva a palesztin biztonsági erők megreformálását és a szélsőséges fegyveres csoportok felszámolását.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.