<p>Mindössze három perc alatt zuhant le 10 ezer méteres magasságból a múlt héten Maliban lezuhant algériai utasszállító repülőgép - közölte szerdán a baleset okainak feltárásában résztvevő egyik illetékes.</p>
Három percig zuhant 10 ezer méteres magasságból az utasszállító
Gilbert Diendere tábornok, a Burkina Fasó-i válságstáb vezetője elmondta, a radarképek azt mutatják, hogy a gép pilótája megpróbálta kikerülni a vihart, mielőtt visszatért volna az eredeti útvonalához. "A pilóta talán azt gondolta, hogy sikerült teljesen elkerülnie a vihart és vissza akart térni a kezdeti útvonalához. Akkor történt a baleset, amikor végrehajtotta ezt a manővert" - mondta Diendere a Radio France International (RFI) nevű francia közszolgálati rádió szerint.
A tábornok arról számolt be, hogy helyi idő szerint hajnali 1 óra 47 perckor sikerült utoljára kapcsolatba lépni a repülőgéppel, amely ekkor még 10 ezer méteres magasságban repült, szemtanúk jelentése szerint pedig hajnali 1 óra 50 perckor csapódott a földnek az utasszállító. "Ez azt jelenti, hogy a gép 10 ezer méteres magasságból három perc alatt ért földet, ami meglehetősen meredek zuhanásnak számít" - tette hozzá Diendere.
A Maliban lezuhant utasszállító repülőgép két fekete dobozát vizsgáló francia szakértők nem zártak ki semmilyen lehetőséget, azonban elmondták, hogy a balesetet nagy valószínűséggel az időjárás okozta. Szakemberek szerint az adatok elemzése talán több hétig is el fog tartani, ha a készülékek egyáltalán használható állapotban vannak.
Az Air Algérie légitársaság AH 5017-es számú, Ouagadougouból Algírba tartó járatával múlt csütörtök hajnalban, a felszállás után mintegy 40 perccel szakadt meg a földi irányítás kapcsolata. A gép pilótái nem sokkal korábban vihar miatt a járat útvonalának módosítását kérték. A légi katasztrófát senki sem élte túl a gépen lévő 116 ember közül. Az utasszállítón 110 utas tartózkodott, köztük 54 francia állampolgár, a hatfős személyzet tagjai pedig spanyol állampolgárok voltak.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.