<p><span style="font-size: 12px;">Keddtől a megváltozott szabályok hatálybalépésével új időszámítás kezdődött Magyarországon a bevándorlás kérdésében - mondta a Fidesz-frakció szóvivője budapesti sajtótájékoztatóján.</span></p>
Fidesz: új időszámítás kezdődött
Budapest |
Tuzson Bence kifejtette: az új szabályozással lehetővé vált a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet kihirdetése - amit két megye, Bács-Kiskun és Csongrád esetében meg is tett a kormány -, bűncselekménnyé vált a határzár tiltott átlépése, megrongálása és építésének akadályozása, továbbá szigorodott az embercsempészet büntetése is. A magyar-szerb zöldhatárt lezárták, és felállt "a hármas védelmi vonal", ami a műszaki határzárból, az élő erőből és a jogi környezet megváltozásából áll - mondta a szóvivő, hozzátéve: látható is, hogy viszonylag rendezett körülmények alakultak ki a magyar-szerb határon. További feladatként jelölte meg a honvédelmi törvény módosítását, hogy a honvédség is kivehesse részét a határ menti teendőkből. Ezzel kapcsolatban megjegyezte: a parlament legutóbbi plenáris ülésén baloldali országgyűlési képviselők nem járultak hozzá a jogszabály-változtatás sürgősségi tárgyalásához. Tuzson Bence szerint az ellenzék továbbra is bevándorláspárti, és nem veszi észre, hogy Európában is megváltozott a helyzet: több állam, amely előzőleg kritizálta Magyarországot, most olyan lépésekre kényszerül, amelyeket a magyarok korábban már megtettek. Példaként említette, hogy Werner Faymann osztrák kancellár bírálta Magyarországot, mert Budapestről elinduló, bevándorlókat szállító vonatok csak Bicskéig haladtak, ehhez képest most - mondta - Ausztriában a Bécsből induló vonatokat Németország helyett Graz felé irányították, és erről a migránsokat nem tájékoztatták. A frakciószóvivő kifogásolta, hogy "Európa a szavakon túl más segítséget nem nagyon adott Magyarországnak". Jelezte: körülbelül 200 millió euróra lesz szükség Magyarországon a helyzet kezelésére, ebből az EU - ígéret szintjén - mindössze 7 millió eurót áll. Fontosnak nevezte azt is, hogy Magyarország szociális segítséget nyújtson az érkezőknek, ezért a kormány 200 millió forintot fordít karitatív szervezetek támogatására. A magyar kormánytöbbség álláspontja, hogy elsődlegesen a magyar határokat kell megvédeni, utána lehet beszélni Európában minden más kérdésről - közölte. Tuzson Bence megjegyezte végül: Szerbia biztonságos ország, aki onnan érkezik Magyarországra, azt bevándorlónak kell tekinteni, nem pedig menekültnek. Így akik onnan jönnek Magyarországra, azok menedékkérelmét a magyar hatóságok nagy valószínűséggel elutasítják majd - mondta a szóvivő.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.