<p>Az amerikai hadsereg ismét tesztelte a hadihajókra telepítendő Aegis rakétaelhárító rendszert, amelynek két SM3 típusú rakéta indításával sikerült megsemmisíteni a célpontot.</p>
Ezúttal is jól vizsgázott az Aegis rakétaelhárító rendszer
Washington |
Az amerikai Rakétavédelmi Ügynökség, a csendes-óceáni parancsnokság, valamint az amerikai haditengerészet közös kísérletét a Lake Erie cirkálóról hajtották végre szerda délután nem messze Hawaii partjaitól - olvasható a Pentagon közleményében. A jelentés szerint valószerű helyzetet modelleztek, amelyben előre nem lehetett tudni a támadórakéta kilövési idejét és koordinátáit. Az Aegis-rendszert kifejlesztő Lockheed Martin amerikai hadiipari konszern és az SM3 típusú rakétát építő Raytheon nevű, védelmi eszközöket előállító amerikai vállalat tisztségviselői elmondták, hogy a teszt eredményei rávilágítottak az Egyesült Államok és Japán által használt rendszer növekvő hatékonyságára a kis és közepes hatótávolságú ballisztikus rakéták elleni védelemben. A szerdai tesztelést megelőzően szeptember 10-én végeztek hasonló kísérletet, akkor az Aegis-rendszer által indított SM3 típusú rakétának és a szintén a Lockeed által gyártott, a területvédelmet nagy magasságokban megvalósító integrált THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) rendszernek sikerült megfognia két, közel egy időben indított közepes hatótávolságú ballisztikus rakétát. A szerdai teszt alkalmával az "ellenséges" rakétát a Hawaii szigetcsoporthoz tartozó Kauairól indították, az AN/SPY-1 típusú radar felderítette a célpontot, az Aegis légvédelmi rendszert pedig két SM3 típusú rakétát lőtt ki, amelyek kis idővel később megsemmisítették a támadórakétát. A Pentagon közölte, hogy már az első SM3 típusú rakéta elfogta - és kinetikus energiával, vagyis az ütközés révén megsemmisítette - a célpontot, a másodikra valójában nem is volt szükség, azzal a Raytheon vállalat szerint pusztán tesztelték, mennyire képes a rendszer rakéták egyidejű indítására. A Raytheon szóvivője, Heather Uberuaga szerint ez volt az első alkalom, hogy egyszerre két SM3 típusú rakétát indítottak egy amerikai hadihajóról. Az amerikai védelmi minisztérium közölte, hogy a gyakorlat során a második generációs Aegis-rendszer legújabb verzióját tesztelték, amely a hosszú hatótávolságú és bonyolultabb rendszerű ballisztikus rakéták ellen is védelmet nyújt.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.