Bush fogadja Abbászt

Rámalláh/Oslo/Jeruzsálem. Mahmúd Abbász palesztin miniszterelnök még ebben a hónapban találkozik George Bush amerikai elnökkel. Mint Abbász hivatala közölte, a találkozóra Washingtonban, július 25-én kerül sor, s témája a nemzetközi útiterv, a közel-keleti békefolyamat előmozdítása lesz.

Rámalláh/Oslo/Jeruzsálem. Mahmúd Abbász palesztin miniszterelnök még ebben a hónapban találkozik George Bush amerikai elnökkel. Mint Abbász hivatala közölte, a találkozóra Washingtonban, július 25-én kerül sor, s témája a nemzetközi útiterv, a közel-keleti békefolyamat előmozdítása lesz. A tárgyalások témái között a palesztin foglyok szabadon engedése, a zsidó telepek bővítésének befagyasztása és más fontos témák szerepelnek majd. A palesztin kormányfőnek ez lesz az első washingtoni látogatása, de George Bushsal már találkozott júniusban Jordániában. Abbász eddig nem akart külföldre utazni, mert azt várta az izraeli hatóságoktól, hogy szüntessék meg a Jasszer Arafat palesztin elnökkel szembeni megszorító intézkedéseket. Amerikai kormányforrások is megerősítették, hogy Abbászt a Fehér Házba várják. Ariel Saron izraeli miniszterelnök ugyancsak Washingtonba utazik a hónap végén, őt július 29-én fogadja Bush elnök. Közben a Norvégiában tárgyaló izraeli kormányfő közölte Kjell Magne Bondevik miniszterelnökkel, hogy vasárnap, július 20-án találkozik a palesztin miniszterelnökkel.

A Hamász és az Iszlám Dzsihád szélsőséges palesztin szervezetek tegnap keményen bírálták Abbászt tervezett amerikai útja miatt, az al-Aksza Mártírjainak Brigádjai pedig egyenesen távozásra szólította fel a kormányfőt. A Hamász szóvivője szerint addig nem szabadott volna elfogadnia a washingtoni meghívást, amíg Izrael elszigetelésben tartja Arafatot Rámalláhban. Arra is figyelmeztette Abbászt, ne engedjen az amerikai diktátumnak, és ne próbálkozzon a Hamász lefegyverzésével.

Terje Roed-Larsen, az ENSZ közel-keleti koordinátora szerint Szíria fel akarja újítani a béketárgyalásokat Izraellel. A szíriai-izraeli tárgyalások 2000 januárjában szakadtak meg, mert Szíria az 1967-ban megszállt és 1981-ben Izraelhez annektált teljes Golán-fennsík visszaadását követeli egészen a Kineret-tó északi partjáig. A tó a zsidó állam legfőbb vízforrása. Szilvan Salom izraeli külügyminiszter a jeruzsálemi katonai rádióban úgy vélekedett, hogy „Szíria álláspontja nem változott, továbbra is elfogadhatatlan előfeltételeket szab a tárgyalások újrakezdéséhez”. (MTI, TASR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?