<p>Az ENSZ vizsgálatot indít azokkal a hírekkel kapcsolatban, amelyek szerint a segélyek egy része még mindig nem jutott el a Fülöp-szigetek Haiyan tájfun által sújtott távolabbi részeire - jelentette be hétfőn Canberrában Valerie Amos, az ENSZ humanitárius ügyekért felelős főtitkár-helyettese.</p>
Az ENSZ vizsgálatot indít az el nem jutott segélyek ügyében
A világszervezet tisztségviselője elmondta: bízott abban, hogy a segélyek helikoptereken még a legtávolabbi kis szigetek éhező túlélőihez is eljutnak. Bár jelentős mennyiségű segély jutott el a nagyobb elosztó központokba - mondta Amos -, továbbra is van még jó néhány kisebb sziget, ahol a nélkülözők még mindig várják a szállítmányokat. Amos elmondta: a médiában elhangzó, ezzel kapcsolatos híreket a világszervezet ezért szeretné mielőbb kivizsgálni és orvosolni a helyzetet. A Haiyan szupertájfun - minden idők egyik legerősebb vihara - november 8-án, pont egy hónapja sújtott le az országra, különösen Tacloban városát érintette és több más tengerparti körzet is megszenvedte. Az AP szerint abban a körzetben több mint 5700 ember vesztette életét, és több mint 1700-an tűntek el. Mintegy négymillió ember maradt fedél nélkül a természeti csapás következtében. Amos, aki most az ausztrál kormánnyal tárgyal a segélyezés ügyében, nyilatkozatában védelmébe vette a Fülöp-szigetek kormányát, amelyet számos bírálat ért amiatt, hogy túlságosan lassan jutnak el a segélyek a károsultakhoz. Emlékeztetett arra, hogy a Fülöp-szigeteken évente húsznál is több tájfun söpör végig, a kormány jól felkészül ezek hatásainak a kivédésére. Az olyan rendkívüli erősségű viharokra azonban, mint amilyen a Haiyan volt, szinte lehetetlen felkészülni - tette hozzá.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.