Ausztrália is fontolóra vette szíriai politikájának felülvizsgálatát

Sydney |

<p>Ausztrália is fontolóra vette a szíriai kormány és Bassár el-Aszad elnökkel szembeni, egyértelműen negatív előjelű politikájának felülvizsgálatát - közölte pénteken az ausztrál külügyminiszter.</p>

"Sokan attól tartanak, hogy az Aszad-rezsim megdöntése vagy bukása légüres teret hozna létre, amelyet ördögi erők töltenének ki" - érvelt Julie Bishop, aki részt vesz New Yorkban az ENSZ Közgyűlésén.
    "Az Aszad-rezsim nagyon rossz Szíriának, de a valósággal van dolgunk, amely megköveteli a politikai rendezés keresését, mert a katonai megoldás nem elégséges. Figyelembe kell venni azt, hogy Aszad hatalmon maradt, és Oroszország támogatja őt. Meg kell próbálni legalább valamilyen békét teremteni, helyreállítani a biztonságot és az egységet ebben az országban. Ausztrália azon az állásponton van, hogy ennek érdekében meg kell fontolni minden kínálkozó lehetőséget" - idézte Bishop szavait az ABC News hírtelevízió.
    Ausztrália a nyugati országokhoz hasonlóan eddig csak Bassár el-Aszad nélkül tartotta elképzelhetőnek a szíriai válság rendezését. Az utóbbi napokban azonban, egyidejűleg az orosz katonai jelenlét növekedéséről érkező hírekkel, egyre több olyan nyugati nyilatkozat hangzik el, amelyből arra lehet következtetni, hogy bizonyos mértékben változik a Nyugat merev Szíria-politikája.
    Angela Merkel német kancellár csütörtökön beszélt arról, hogy a szíriai béke megteremtésére tett erőfeszítésekbe bele kellene vonni Aszad elnököt is. Philip Hammond brit külügyminiszter egy pénteki lapinterjúban leszögezte, hogy a szíriai elnök "nem lehet része Szíria jövőjének", de ha a nyugati szövetségeseknek sikerül alkut kötniük egy átmeneti kormányról, és ennek Aszad is része, "akkor szükséges lesz beszélni vele, mint ennek a folyamatnak az egyik szereplőjével". Pénteken Recep Tayyip Erdogan török államfőt is úgy nyilatkozott, hogy Bassár el-Aszadnak is szerepe lehet a béke megteremtésében Szíriában.
    Moszkva régóta kitart álláspontja mellett, miszerint a szíriai konfliktus rendezésében Damaszkusznak is részt kell vennie. Ezt azzal indokolja, hogy a kormányhadsereg a leghatékonyabb erő az ország egy jelentős részét uraló Iszlám Állam terrorszervezet ellen.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?