Akadozó lisszaboni stratégia

Brüsszel. Tegnap este hat óra körül nyílt meg Brüsszelben az EU állam-és kormányfőinek csúcsértekezlete, amelyen Szlovákiát Mikuláš Dzurinda miniszterelnök képviseli.

Brüsszel. Tegnap este hat óra körül nyílt meg Brüsszelben az EU állam-és kormányfőinek csúcsértekezlete, amelyen Szlovákiát Mikuláš Dzurinda miniszterelnök képviseli. A fő témák: a Durao Barroso vezette EB új összetétele, a gazdasági fejlődésre vonatkozó lisszaboni stratégia, Irak és nem utolsósorban az amerikai–európai viszony áttekintése, miután újabb négy évre George Bush maradt az USA első embere.

Barroso néhány órával a csúcstalálkozó megnyitása előtt azt mondta, várva várja az új olasz biztos megnevezését átalakítandó kormányába. Konzervatív európai vezetőkkel Brüsszel külvárosában tartott találkozója után újságírókkal közölte: akkor teszi meg javaslatát az új testületre, ha már minden név a birtokában lesz.

Gyurcsány Ferenc tegnapi budapesti nemzetközi sajtótájékoztatóján egy kérdésre válaszolva kijelentette, semmiképpen sem tekinthető az EB-elnök hivatalos álláspontjának az, hogy Kovács László vám- és adóügyi biztos lesz. Az elbizonytalanodásra a ad okot, hogy az új lett jelölt egész szakmapolitikai háttere az adó és a pénzügy területéhez kötődik – közölte. Arról, hogy Kovács László esetleg az adózás területét kaphatja meg az Európai Bizottságban, a DPA írt névtelenül nyilatkozó brüsszeli forrásokra hivatkozva szerdán. A területek elosztása Barroso és a biztosjelöltek közötti egyeztetés tárgya, ebbe a magyar kormánynak nincs beleszólása – mondta Gyurcsány Ferenc. Közölte ugyanakkor, hogy az elmúlt napokban, és még tegnap is konzultált a bizottság vezetőjével.

Az Európai Parlament elnökével megtartott hagyományos találkozó után a csúcs – valódi nevén Európai Tanács – az eredeti fő témával, az EU versenyképességi helyzetének vizsgálatával folytatódott. Ezt annak fényében látták kulcsfontosságúnak a szervezők, hogy tavasszal kiderült: akadozik az EU lisszaboni stratégiájának teljesítése, amelynek célja az lenne, hogy az uniót a következő évtizedre a világ legversenyképesebb gazdasági szereplőjévé tegye. (TASR, MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?