<p>A visegrádi együttműködés lengyel elnökségének értékeléséről, valamint a magyar elnökség programjáról is szó volt Lengyelország, Szlovákia, Csehország és Magyarország államfőjének keddi találkozóján, a lengyelországi Wislában.</p>
A magyar elnökség programjáról is szó volt a visegrádi államfők találkozóján

Wisla |
A lengyel elnökség elmúlt tizenkét hónapját értékelte a találkozón Bronislaw Komorowski lengyel köztársasági elnök - tájékoztatta az MTI-t a tanácskozást követően a Köztársasági Elnöki Hivatal sajtóigazgatója. Áder János államfő a magyar programot ismertette - emlékeztetett Altorjai Anita arra, hogy július 1-jétől Magyarország látja el a visegrádi országok elnökségét. Az Ivan Gašparovič szlovák elnök és Miloš Zeman cseh államfő részvételével is zajló keddi plenáris tanácskozáson a vezető politikusok egyeztettek a négy ország közötti együttműködés jövőbeni feladatairól is. A találkozón szerdán folytatódik, a plenáris megbeszélésen akkor jelen lesz Viktor Janukovics ukrán elnök is.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.