Újra vetít az Art Kino

Hétfőn 19 órakor a Robert de Niro főszereplésével készült Az igazság órája című amerikai filmmel ismét elkezdődnek a vetítések az esztergomi Art Kino-ban. A január-februári időszakban több különlegesség is látható lesz.

Hétfőn 19 órakor a Robert de Niro főszereplésével készült Az igazság órája című amerikai filmmel ismét elkezdődnek a vetítések az esztergomi Art Kino-ban. A január-februári időszakban több különlegesség is látható lesz.

Az igazság órájában Robert de Niro nyugdíjazás előtt álló elismert, tapasztalt nyomozót alakít, aki egy leszúrt férfi ügyében nyomozva fájdalmas felfedezést tesz: a gyilkosságot minden bizonnyal rég nem látott fia követte el. A drámai alkotásban de Niro partnere az Oscar-díjas Frances McDormand.

Egy héttel később (január 26-án) igazi kuriózum lesz Francis Ford Coppola legendás filmjének, az Apokalipszis most-nak rendezői változata. A rendezői változat több rövidebb mellett két komolyabb időtartamú résszel bővült. A helikopterbázison játszódó, enyhén szürreális hangulatú playboy-nyuszis jelenet baljós előjele annak a tébolyult eseménysornak, ami a hajó legénységét útja későbbi felében éri. Általa egy bizarr és elgondolkodtató epizóddal lett gazdagabb a film. A másik hosszabb rész a francia ültetvényen játszódó több mint fél órás jelenet.

A különlegességek sorába kívánkozik a Dogma-mozgalom alapítójának, Lars von Triernek különleges alkotása, a Dogville – a menedék (február 16.). A falevelek Dogville-ben nem mozognak. Akkor sem mozognának, ha az egy szem műbokor mellett lenne néhány igazi is, mivel Dogville egy színpad, és mint ilyen, a stilizáció és az örök szélcsend terepe. A filmes (legalábbis a művészfilmes) gondolkodást sokáig izgatta a mozgókép elhatárolása az irodalomtól és a színháztól, a filmes jellegzetességek keresése - Triert most a három művészeti ág összemosása érdekli. Filmje (?) fejezetcímeit és narrátorát a regénytől, díszleteit és térszerkesztését a színháztól, közelképeit és kameramozgásait pedig a mozitól kölcsönzi, hogy egy olyan történetet mondjon el, amivel igazából egy könyvben vagy a színpadon is találkozhatnánk. Talán ezzel a filmmel próbált egy újabb lépést tenni a film határainak kitágítása (vagy lebontása), az „összművészet” elérése felé. A hatásosan és fordulatosan elkészített három órás filmdráma végig érdekfeszítő és érzelmileg is igencsak igénybe veszi a nézőt. Az alkotás után mégsem a történet, vagy a szereplők ejtenek gondolkodóba, hanem az, hogy miért volt szükség a Dogville-t fehér (illetve éjjel fekete) vásznak előtt eljátszani, minimális és teljesen mű díszletekkel.

Az első hónap vetítései közül minden bizonnyal Quentin Tarantino Kill Bill-je lesz a legnépszerűbb alkotás (február 9.). A film a spagetti-western, a kínai harcművészeti és japán szamurájfilmek, valamint anime és Mátrix-elemek szerencsés keveréke. Tarantino megpróbálta az általa legjobban szeretett művek szerencsésnek tartott vonásait egyetlen filmbe összegyúrni.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?