Újabb 15 rendőrt küldünk Szerbiába, jelentette be Kaliňák

Pozsony |

<p>A rendőri kontingens&nbsp;tagjai a határőrizetben segédkeznek majd szerb kollégáiknak a bolgár, illetve a macedón határon.</p>

Közös, az eddigi akciótervüket meghosszabbító nyilatkozatot fogadtak el a migrációra adható válaszokról az úgynevezett prágai folyamatban részt vevő országok szakpolitikusai, akik kedden Pozsonyban tartották harmadik találkozójukat. Az úgynevezett prágai folyamat célja, hogy lehetőséget adjon a migrációról, illetve az arra adható válaszokról történő tapasztalatcserére és közös elképzelések kidolgozására a benne résztvevő országok képviselőinek. A 2009-ben, a cseh EU-elnökség idején elindított folyamatban ötven ország vesz részt, köztük az Európai Unió (EU) összes tagállama, az unió keleti partnerségi programjának országai és néhány másik ország. A júniusban kezdődött szlovák EU-elnökség keretében tartott rendezvény házigazdája, Robert Kaliňák belügyminiszter a találkozót követő sajtótájékoztatón bejelentette: a résztvevők elfogadtak egy közös politikai nyilatkozatot, melyben megerősítették az együttműködésről szóló elhatározásukat, valamint öt évvel meghosszabbították a korábban elfogadott akciótervük érvényességét. Ez utóbbi hat prioritást fogalmaz meg a migráció hatékony kezelése kapcsán, köztük az illegális migráció megelőzését és az azzal szembeni küzdelmet, a legális migránsok integrációját, illetve a migránsok visszatelepítését. Robert Kaliňák elmondta: a találkozón a cseh küldöttség felvetette egy olyan központ létrehozásának ötletét, amely az illegális migrációval szembeni küzdelemre képezne ki szakértőket, illetve szerb partnerével aláírtak egy arról szóló szerződést is, hogy Szlovákia még októberben újabb 15 fős rendőri kontingenst küld Szerbiába. Ennek tagjai a határőrizetben segédkeznek majd szerb kollégáiknak a bolgár, illetve a macedón határon. A belügyminiszter a migránsok kiinduló országaikba történő visszatelepítésének folyamatáról - újságírói kérdésre válaszolva - azt mondta: a helyzet nem ideális, hiszen eddig csak mintegy kétezer embert sikerült visszaküldeni, ami nagyon alacsony szám. Hozzátette: a számok ugyanakkor javulást mutatnak és ami a legfontosabb - hangsúlyozta - a folyamatban már elérkezett a kényszer-visszatelepítések ideje is, ami korábban elképzelhetetlen volt. A sajtótájékoztató másik résztvevője, Carmelo Abela, Málta bel- és nemzetbiztonsági minisztere igen fontosnak nevezte a találkozót és rámutatott: a migrációs probléma megoldásához még konkrét lépések egész sorozatát kell megtenni, s elsődlegesen a migráció kiinduló országaira kell összpontosítani. Egyidejűleg ígéretet tett arra, hogy a jövő évi máltai EU-elnökség legfőbb prioritásai között fogja kezelni a migráció kérdését. A prágai folyamatban résztvevő országok küldöttségei, szakértői szinten az idén még egyszer összeülnek. Az év végére tervezett találkozójuk középpontjában a 2021-ig tartó időszakra lefektetett prioritásokhoz kötődő konkrét intézkedések kidolgozása áll majd.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?