A kitisztított terület tervrajza (forrás: városi hivatal)
Új telkek az érdeklődőknek, új parkoló a lakótelepen

Az építkezni kívánóknak, a kertes családi házat tervezőknek kínálna fel 19 telket Párkány városa. A Hársfa utcai óvoda mellett pedig egy új, hatvankilenc férőhelyes parkolót építenek ki.
Városi területen, a Sobieski utcához közel, 19 telket kínál majd eladásra Párkány, elsősorban az építkezni kívánó, kertes családi házat tervező lehetséges vevőknek – tudtuk meg Szőcs Ferenctől, a városháza fejlesztési osztályvezetőjétől.
A szóban forgó területet kitisztították és közművesíteni fogják, úgy, hogy minden állami előírásnak megfeleljen, az úthálózatot is beleértve. Azt, hogy a kialakított telkek pontosan mennyibe kerülnek majd, még nem lehet tudni, ez az egész terület fejlesztési szintjétől is függ, az árakról pedig képviselő-testületi döntés nélkül komolytalan beszélni. A rendbe tett, közművesített terület mindenesetre a városi vagyon értékét növeli - közölte az osztályvezető.
Ha minden a tervek szerint alakul és az időjárás is kedvező lesz, akkor lehet, már idén eladásra kész telkekkel rendelkezünk majd a vonatkozó területen
– tette hozzá Szőcs Ferenc.
Fontos megemlíteni, hogy a helyi szóbeszéddel ellentétben nem az egykori mocsaras területet kínálja majd a város eladásra.
Hatvankilenc férőhelyes parkoló
Párkány továbbá egy új, hatvankilenc férőhelyes autóparkolót épít ki a Jednota áruházzal szemben lévő hétemeletes lakótömbök mögött, a Hársfa utcai óvoda mellett. Tömörített felülettel, vízelnyelő rendszerrel alakítanák ki, zöld részekkel. A projektet úgy dolgozták ki, hogy hatékony legyen a helykihasználás, két irányból lesz megközelíthető a háromszög alakú terület.
A projekt ott tart, hogy a nyár folyamán beadjuk építkezési engedélyeztetésre – ez további harminc napot jelent, tehát kvázi ősszel elkezdődhet a kivitelezés
– mondta a fejlesztési osztály vezetője.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.