<p>Az amerikai közvélemény 60 százaléka túl nagynak találja a pénzügyi mentőcsomagot - derült ki a Rasmussen intézet felméréséből, amelynek eredményét a The Washington Times ismertette.</p>
Szorítja az amerikaiakat a mentőöv
Az amerikaiak többsége aggódik, hogy a szövetségi kormány túl sokat tesz a Wall Street-i bankok megmentése érdekében. A megkérdezetteknek csak 24 százaléka támogatja a 700 milliárd dolláros mentőöv tervét.
A Rasmussen szerint a képviselőházban - amely 228-205 arányban vetette el hétfőn a törvénytervezetet - 33 százalékos a hatalmas tőkeinjekció támogatottsága. A képviselők 32 százaléka azonban elutasítja a tervet, 35 százalék bizonytalan.
A Wall Street válsága nemcsak a hitelbankokat temette maga alá és befagyasztotta a hitelpiacot, hanem az egész elnökválasztási kampány vezető témájává vált.
Barack Obama demokrata párti és John McCain republikánus elnökjelölt, mindketten szenátorok, szerdán egyaránt azt sürgették, hogy a kongresszus minél előbb fogadja el a mentőcsomagot. Véleményük szerint segíthet az elfogadás esélyén, hogy a tervezetbe beleveszik a szövetségileg biztosított bankbetétek összegének emelését 100 ezerről 250 ezer dollárra. A két jelölt egyetértett: a törvényhozásnak támogatnia kell a bizalom helyreállítását célzó rövid távú mentőtervet.
A szenátus demokrata vezetése szerdán jelezte, hogy a 700 milliárd dolláros csomag széles kétpárti támogatottságot élvez a felsőházban. A szerda esti szavazáson várhatólag zöld jelzést kap a kockázatos hitelek kivásárlását célzó program.
A Fehér Ház közölte, hogy George Bush elnök személyesen tárgyal telefonon szenátorokkal, akiket a tervezet támogatására fog biztatni. Tony Fratto fehér házi szóvivő szerint a törvényt még ezen a héten el kellene fogadnia a kongresszusnak, hogy korlátozni lehessen a gazdasági károkat. Bush a hétfői képviselőházi szavazás előtt is bevetette tekintélyét, de ez sem segített. Mint a szerdai The Washington Post megjegyezte, a második elnöki mandátumának vége felé járó, alig 30 százalékos népszerűségű Bush vészjósló figyelmeztetései ma már nem olyan erőteljesek és hatásosak, mint egykor voltak. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.