Az Egyesült Államokkal folytatódó kereskedelmi konfliktus nyomása alatt romlott áprilisban a kínai feldolgozóipari aktivitás a pekingi statisztikai hivatal adatai alapján.
Romlott áprilisban a kínai feldolgozóipar teljesítménye Trump importvámjai miatt

A Kínai Logisztikai és Beszerzési Szövetség (CFLP) és a Kínai Logisztikai Információs Központ (CLIC) által a pekingi statisztikai hivatal adatai alapján összeállított kimutatás szerint áprilisban a feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index (BMI) 49,0 ponton állt, 1,5 ponttal alacsonyabban az előző havi 50,5 pontnál. A szakértők 49,7 pontot vártak.
A BMI 50 pont alatti értéke a vizsgált gazdasági tevékenység teljesítményének romlását, 50 pont feletti értéke pedig növekedését jelzi.
A kínai gazdasági médiaorgánum „Caixin” BMI-mutatója, amely az exportorientált és kisebb magánvállalatok hangulatát is tükrözi, az áprilisi 50,4 pontjával magasabb volt ugyan az előbbinél, de a márciusi 51,2 ponthoz, négy havi csúcshoz képest jelentősen visszaesett.
A Caixin feldolgozóipari BMI azonban meghaladta a 49,8-as várakozásokat, és ezzel a bővülés már hetedik hónapja folytatódott.
Az új megrendelések növekedése a Caixin esetében hét hónapos mélypontra lassult az Egyesült Államok által bevezetett magasabb vámok miatt megújult külföldi értékesítés visszaesése következtében. Ennek eredményeként a termelés növekedése is mérséklődött. A kapacitásigény csökkenésének jelei miatt a foglalkoztatás enyhén visszaesett, míg a megrendelésállomány tavaly szeptember óta először csökkent. A beszerzési tevékenység növekedése gyengült, a szállítási idők pedig a kereskedelmi zavarok és a kínálati oldali korlátok miatt meghosszabbodtak. A gyenge kereslet miatt csökkentek a beszerzési költségek, ami a termelési árak ötödik havi csökkenését eredményezte.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke többször is emelte a kínai árukra kivetett vámokat, így az importra jelenleg akár 145 százalékos felárat is kell fizetni.
Kína 125 százalékos kiegészítő vámokkal válaszolt az amerikai importra. Emellett Peking korlátozta fontos ásványi anyagok és mágnesek exportját, és célba vette az amerikai repülőgépgyártó Boeinget azzal, hogy a kínai légitársaságok nem vették át a leszállított gépeket.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.