A jelölteket egy öttagú bizottság választja ki, amelynek tagjait a főügyész válogatja össze egy adatbázisból. Két tag képviseli az ügyészek tanácsát, egy tag a főügyészt, egy tag a bírói tanácsot, az ötödik tagot pedig a főügyész az Igazságügyi Minisztérium jelöltjei közül választja ki. A kiválasztási eljárás nyilvános lesz, azok az ügyészek vehetnek részt benne, akik elérték a 40. életévüket és teljesítik a többi kritériumot.
A jelöltek írásbeli és szóbeli vizsgán is részt vesznek, különös hangsúllyal az idegen nyelvekre. A szóbeli rész az Európai Ügyészség hatáskörébe tartozó bűncselekményekre, valamint a nemzetközi bírói együttműködésre fogja helyezni a hangsúlyt. Az eljáráson sikeresen részt vevő jelölteket a főügyész bejelenti a kormánynak, amely ezután három jelöltet nevez ki az európai ügyészi posztra. A delegált európai ügyészjelölteket egyenesen a főügyész nevezi ki.
Az európai ügyészek feladata, hogy összekössék az állandó kamarákat az egyes tagországokban tevékenykedő delegált európai ügyészekkel, valamint, hogy biztosítsák az információáramlást közöttük. A delegált európai ügyészek feladata az lesz, hogy az Európai Ügyészség nevében végezzék a feladataikat a tagországokban, a többi szervtől jogilag eltérő funkcióban.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.