Az állam nem ad jövőre több pénzt az egészségügyre, a munkavállalókra hárítja a terheket. Emellett az állam által biztosított személyek után nem fizet magasabb összeget – figyelmeztetett az ellenzéki SaS.
SaS: Az állam nem ad többet az egészségügyre, a munkavállalókra rakja a terheket
„Azt mondják, hogy több pénzt adnak az egészségügynek, de ez hazugság. Semmivel sem adnak többet, ellenkezőleg. Nincs semmiféle konszolidáció, egyáltalán nem fogják vissza az állami kiadásokat. Minden terhet a munkavállalókra hárítanak, és még azt is eljátsszák, hogy nem is a dolgozókra, hanem a munkaadókra. De ez nem igaz, a valóság az, hogy a munkavállalók fizetése csökken a magasabb elvonások miatt” – szögezte le Jana Bittó Cigániková, az SaS képviselője. Hozzátette, mindamellett, hogy többet vonnak el a dolgozóktól, ebből a pénzből nem javítják az egészségügyi ellátás színvonalát sem.
Tomáš Szalay (SaS) hozzátette, nem a járulékok emelése a megoldás. Európában kétféle rendszer létezik az egészségügy finanszírozására, az egyik a bérekből levont egészségbiztosítási járulékok, a másik pedig az adólevonások. „Míg a járulékokat a gazdaságilag aktív személyek, a munkavállalók fizetik, a másik megoldásnál az adóbevételekből finanszírozzák az egészségügyet. Ide pedig más csoportok is tartoznak, nemcsak a munkavállalók, tehát a közterhek arányosabban oszlanak meg a társadalomban” – magyarázta Szalay.
Hozzátette, hogy hosszú távon fenntarthatatlan a munkavállalókra hárítani az egészségügyi rendszer működtetését, és ebben a modellben a járulékterhek emelésével csak nő az egészségügyi ellátás sebezhetősége.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.