Régen látott, nagyarányú győzelmet aratott a női kézilabdacsapat

KÉZILABDA
A hétvégén megkezdődtek a rájátszás mérkőzései, s míg a bajnoki címre törő Dunaferr megverte az ETO-t, addig a „legalsó” házban (hiszen külön küzdenek az 1-4. és 5-8. helyekért) fontos hazai győzelemnek örülhettek az Esztergomi KSE játékosai.

KÉZILABDA

A hétvégén megkezdődtek a rájátszás mérkőzései, s míg a bajnoki címre törő Dunaferr megverte az ETO-t, addig a „legalsó” házban (hiszen külön küzdenek az 1-4. és 5-8. helyekért) fontos hazai győzelemnek örülhettek az Esztergomi KSE játékosai. Az utolsó helyen álló Békéscsabaiak ellen kötelező volt ugyan a hazai győzelem, de biztosra sosem lehet menni. Az alapszakaszban még a 3. fordulóban nagyon kikaptak a csabaiak (37:19), de a tavaszi visszavágón öt góllal a békésiek voltak jobbak (24:29). Ennek megfelelően, valamint a 9. hely megszerzése érdekében léptek pályára Körmöcziék, és az általuk diktált iramot a vendégek csak a 10. percig tudták tartani. Akkor 5:5 volt az állás, ekkor viszont zsinórban öt gólt dobtak az esztergomiak, és 10:5-ös vezetésük tudatában már játszhatták saját játékukat.

A félidő végére ki is alakult a mérkőzés addigi legnagyobb különbsége (18:8), ami már több mint jelentős előny volt. A második játékrészben ezt még fokozni is sikerült, így állandósult a hazaiak 10-14 gólos előnye. A végeredmény 13 gólos esztergomi győzelem lett, pedig megjegyzendő, hogy a vendégek 10 büntetőt dobhattak – viszont csak ötöt értékesítettek. Megérdemelt győzelmével az Esztergomi KSE 3 pontos előnyre tett szert a 10. helyezett Spartacus előtt, és ha legalább egyszer legyőzi ellenfelét, akkor már szinte biztos a hazaiak 9. helyezése. Ez pedig a jelen körülmények között az elérhető maximumot jelenti.

A hétvégi fordulóban szabadnapos az Esztergom, majd legközelebb a 3. fordulóban a Spartacus otthonában lép pályára.

Következik:

Női NB I., rájátszás a 9-11. helyért: Május 1., 11 óra: Bp. Spartacus–Esztergom

Visszatekintő:

NB I., nők, a 9–11. helyért

Esztergomi KS–-Békéscsabai ENK 3–-21 (1–-8), Esztergom, 450 néző. V: Láda, Sebők

ESZTERGOM: Körmöczi–- Lánczos 5, Veszeli 7 (4), Wolf 8, Takács 7, Sipos 1, Vincze 5. Cs: Lengyel E., Németh A. (kapusok), Simon, Mezőségi 1, Keczkó, Somogyi, Povázsay. Edző: Laurencz László

BÉKÉSCSABA: Tosovics–Valyuch, Szilágyi 9 (4), Vass 2, Hajdú 2, Pőcze 5 (1), Szabados. Cs: Triffa (kapus), Trbojevics, Zsuzsa, Ancsin 2, Csiffáry, Kári Horváth, Semjéni 1. Edző: Koleszár György

Állás a 9-11. helyen:

9. Esztergom 1 1 – – 34–21 6 (4)

10. Békéscsaba 1 – – 1 21–34 3 (3)

11. K.-Spartacus – – – – 0–0 2 (2)

LABDARÚGÁS

A múlt heti Százhalombatta elleni esztergomi győzelem után joggal reménykedhetett egy bravúros pontszerzésben a Mór elleni idegenbeli mérkőzésen. A kezdősípszó után azonban mintha az öltözőben maradt volna a vendégegyüttes, és mire észbe kaphattak volna alig harminc perc elteltével máris háromgólos hátrányba kerültek. Ez már tetemes hátrány, így hiába kapcsoltak más sebességi fokozatba az esztergomiak, úgy tűnt, a mérkőzést elbukják. Ekkor viszont a félidő vége előtt még sikerült szépíteni, és a második félidőben tovább faragni a hátrányt, így 3:2-nél felrémlett legalább a döntetlen reménye. A meglepetés sajnos elmaradt, így a jegyzőkönyvbe 3:2-es móri győzelem került. Ha 2:0-nál észbe kapnak az esztergomiak, talán sikerült volna a múlt heti ácsi bravúrt megismételni (0:2-ről 3:2). ĺgy maradt a vereség, és vele a 15. hely, mivel az Oroszlány győzni tudott az Ikarus ellen.

A dorogiak a bajnokaspiráns Budaörsöt fogadták, akiknek nagyon fontos volt a győzelem, ha nem akartak még jobban leszakadni a Felcsúttól. Győzelmi szándékukat nyomatékosítandó, már a 4. percben megszerezték a vezetést, de a dorogiak a 28. percben szabadrúgásból egalizálni tudtak. Az 1:1-es félidőt követően az 55. percben ismét a vendégek szerezték meg a vezetést, ami a győzelmet jelentette számukra. Pedig a 63. percben emberhátrányba kerültek és a hajrára kilenc főre fogyatkoztak a budaörsiek, de a kettős emberelőny sem volt elegendő a hazaiaknak a pontmentésre. Vereségükkel a dorogiak hosszú hetek után elvesztették 3. helyüket.

NB III., Duna-csoport

Dorogi FC–- Budaörs 1-2 (1-1), Dorog, 400 néző, vezette: Marton.

Dorogi FC: Molná–Gyuró, Farkas, Kriska, Kovác–Kiss L., Engelbrecht, Csapó, Bedő (Haász– - Papp A., Merényi. Vezetőedző: Morecz László.

Gólszerző: Merényi, illetve Brádics, Herczeg. Kiállítva: Molnár (63. p.), Brádits (87. p.) mindkettő Budaörs.

Mór–Esztergom 3-2 (3-1)Mór, 450 néző, vezette: Vida G.

Esztergomi SC: Czivis–Szarka, Salik, Krammer, Kneisze– Országh, Cserép, Pásztor, Kovács B. (Baják), Németh R. (Sztojka), Mlaka (Nagy M.). Edző: Holdampf Sándor.

Gólszerzők: Hartl (2), Rigó, illetve Németh R., Mlaka.