Pedagógusok tüntettek Kaník minisztériuma előtt

Pozsony. Az oktatási és tudományos dolgozók szakszervezetének mintegy 80 tagja tüntetett tegnap a reggeli órákban a munkatörvénykönyv tervezett módosítása ellen a munka-, szociális és családügyi minisztérium épülete előtt.

Pozsony. Az oktatási és tudományos dolgozók szakszervezetének mintegy 80 tagja tüntetett tegnap a reggeli órákban a munkatörvénykönyv tervezett módosítása ellen a munka-, szociális és családügyi minisztérium épülete előtt. Ján Gašperan, a szakszervezet elnöke a tiltakozó megmozdulás okairól elmondta, a tervek szerint július 1-jén hatályba lépő módosítás nyomán a munkavállalókat könnyebben elbocsáthatnák, azaz romolna szociális helyzetük. A szakszervezeti vezető elfogadhatatlannak nevezte a sztrájkjog korlátozására irányuló és a munkavállalók jogtudatának mértékét veszélyeztető, valamint az érdekvédelem hatékonyságának vélhető csökkenését jelentő módosítást. A tiltakozók szerint megengedhetetlen, hogy az alkalmazotti próbaidő 3-ról 6 hónapra növekedjék, hiszen ezáltal jelentősen felerősödhetne az elbocsátási fenyegetettség. Az elégedetlenkedők úgyszintén tiltakoztak a felmondási idő háromról két hónapra való csökkentése ellen, egyben az ellen a tervezett módosítás ellen, melynek értelmében a munkaadó a jövőben nem volna köteles biztosítani a munkavállaló étkeztetését. Ján Gašperan jelezte, a kérdésről január 24-én a háromoldalú érdekegyeztető tanács keretében tárgyalnak.

A tiltakozó megmozduláson a Polgári Demokratikus Ifjúság nevű szervezet elnöke, Maroš Kemény nyílt levélben szólította fel a szakszervezeti tüntetőket, hogy értékeljék át a munkatörvénykönyv tervezett módosításával kapcsolatban kialakított álláspontjukat. A jobboldali szervezet véleménye szerint a jogszabály-módosításnak köszönhetően csökkenhetnének a munkaadók költségei és erősödhetne a szabad munkaerő-áramlás, amely hosszabb távon új munkahelyek teremtődéséhez és a gazdasági hatékonyság növekedéséhez vezetne.

A munkatörvénykönyv módosítását ellenző tüntetés résztvevőit, az óvodai, az alap- és középiskolai alkalmazottakat, valamint az egyetemek képviselőit egyébként nem engedték be a minisztérium épületébe. A tüntetők soraiból néhányan bekiabálásaikban bírálták Ľudovít Kaníkot, a munka-, szociális és családügyi tárca vezetőjét, mert nem jelent meg reggel a munkahelyén. (ervé)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?