Pályázat nélkül lett igazgató a VšZP-ben

Pozsony |

<p>Versenypályázat nélkül került a Híd korábbi politikusa az állami egészségbiztosító kassai kerületi fiókjának élére. A párt korábban azt állította, Jakab Péter pályázaton nyerte el a posztot, ám kiderült, ez nincs így.</p>

Jakab a tavalyi parlamenti választáson a Híd listájának 110. helyét kapta, november 1-től pedig az állami Általános Egészségbiztosító (VšZP) kassai megyei kirendeltségének igazgatója lett. Korábban nem dolgozott egészségügyi területen, a nagykaposi adóhivatal vezetője volt, később, a Radičová-kormány utolsó időszakában a kassai, összevont adóhivatal élére került.

Ügyével a Sme napilap foglalkozott még februárban. A lapnak akkor Debnár Klára, a Híd szóvivője azt mondta, Jakab versenypályázaton bizonyult a legalkalmasabbnak a posztra. Mostanra kiderült, Jakabnak nem voltak ellenjelöltjei. A posztot ugyanis versenypályázat nélkül kapta meg.

Ezt az egészségügyi minisztériumtól tudta meg Martin Turček, az Állítsuk Meg A Korrupciót Alapítvány munkatársa hivatalos adatigénylés alapján. „Meglepett a válasz, hiszen azt már tapasztaltam, hogy kiírnak álpályázatokat, de nem létező versenypályázatra hivatkozni számomra is új” – jegyezte meg lapunk kérdésére.

Debnár Klára, a Híd szóvivője lapunknak azt mondta, ő hibázott. „Nem néztem utána a dolgoknak” – tette hozzá. Arra hivatkozott, hogy úgy tudta, hogy a minisztérium köteles pályázatot kiírni a pozícióra, ám kiderült, hogy ez nem így van.

Azt, hogy nem volt kötelező a pályázat, az egészségügyi minisztérium is megerősítette Turčeknek. Szerinte azonban Jakab kinevezése egyértelmű pártjelölésnek tűnik. „Kívülről nézve az, hogy egy ember, aki egy párt választási listáján volt, versenypályázat nélkül kap meg egy állami igazgatói posztot, ebbe az irányba mutató jelzés – függetlenül attól, hogy nem tudni, ki jelölte Jakabot ” – magyarázta. 2011 óta kormányhatározat korlátozza a politikai jelöléseket az állami cégek vezetőségébe, a jelölteknek pályázaton kell részt venniük.

Turček szerint ugyan a pártok azóta nem ismerik el, hogy az egyes jelölteket ők ültetik ezekre a posztokra, ám a nem formális pártjelölés gyakorlata továbbra is létezik. „Ezek a jelöltek vagy versenypályázat nélkül kapják meg a posztot, vagy pályázaton, de úgy, hogy előbb ideiglenesen megbízzák őket a poszt betöltésével, ott dolgoznak pár hónapig, majd a pályázaton épp tapasztalatuknak köszönhetően győznek” – magyarázta az Új Szónak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?