Nehéz meccsen nyert a dorogi röplabdacsapat

KÉZILABDA
A női kézilabda NB I. 17. fordulójában elmaradt a meglepetés, az Esztergomi KSE súlyos vereséggel távozott az FTC otthonából. Már az előjelek sem voltak bíztatók, hiszen a Laurencz-csapat mindössze tíz egészséges játékossal vette fel a küzdelmet a bajnokesélyes Fradi ellen.

KÉZILABDA

A női kézilabda NB I. 17. fordulójában elmaradt a meglepetés, az Esztergomi KSE súlyos vereséggel távozott az FTC otthonából. Már az előjelek sem voltak bíztatók, hiszen a Laurencz-csapat mindössze tíz egészséges játékossal vette fel a küzdelmet a bajnokesélyes Fradi ellen. Ennek megfelelően alakult a mérkőzés is, így Németh András, a hazaiak edzője, különösebb kockáztatás nélkül vethette be a tartalékokat és azokat, akik eddig kevesebb játéklehetőséget kaptak. A félidőben már 21:9-re vezettek a hazaiak, az esztergomiaknál csak a hetek óta nagyszerűen játszó Wolfot lehetett kiemelni. A 12 gólos hátrány a második játékrészre tovább nőtt, így a 39:23-as végeredményben az egyetlen pozitívum, hogy a lányok 40 kapott gól alatt tudtak maradni. A következő fordulóban az Esztergom KSE 17-én a Dunaferr csapatát fogadja, ahol hasonlóan nehéz mérkőzés várható. A tavaszi fordulókban még meleg pillanatok várnak a csapatra a kiesés elleni küzdelemben, hiszen a Békéscsaba és a Kőbánya-Spartacus mindössze 2 ponttal van lemaradva mögöttük. A tavalyi esztergomi meglepetést idén a Vác produkálja, mely a bajnokesélyes Győr legyőzése után magabiztosan áll a 4. helyen, megelőzve többek között a Cornexit, a Vasast és a DVSC-t is.

Visszatekintő:17. forduló

FTC–Esztergomi KSE 39-23 (21–9) Kőbányai út, 500 néző. V: Jancsó, Marczinka FTC: Miklósová – Mraviková 4, Pádár M. 4, Kamper 6, Kovács V. 3, Tóth T. 11 (4), Kirsner 4. Cs: Pastrovics (kapus), Barna 2, Baross 1 (1), Valovics 1, Rábai 3. Edző: Németh András ESZTERGOM: Körmöczi – Mezőségi 1, Somogyi 3, WOLF 4, Takács A. 4, Sipos 4, Keczkó 4. Cs: Németh (kapus), Veszeli 3 (2), Takács H. Edző: Laurencz László

RÖPLABDA

Jó hétvégét zártak a dorogi röplabdások. Az NB I-es ifjúsági fiú csapat otthon győzte le 3:1-re a Dabast. A felnőtteknél szorosabb mérkőzést játszott a két csapat, ráadásul mindkét fél számára a bent maradásért folyik a legfőbb küzdelem, úgyhogy igazi négypontos derbire volt kilátás. Ennek megfelelően kezdték a meccset a hazaiak, akik hozták az első szettet, de a Dabas a második játszmában egalizálta a hátrányt. A harmadik szett ismét a dorogiaké volt, ám a vendégek még ezt is ki tudták egyenlíteni. A mindent eldöntő ötödik szettben aztán ismét a hazaiak nyertek, megszerezve ezzel a végső győzelmet és a vele járó értékes pontokat.