Negyven új munkahelyhez kötnék az állami támogatást

Pozsony |

<p>Módosítaná a gazdasági minisztérium az állami támogatások odaítélésének feltételeit. A tárca azt állítja, a törvénytervezet hatékonyabbá tenné az igénylések elbírálását, az ellenzék szerint a kormányjavaslat nem segíti a munkahelyteremtést.</p>

Pavol Pavlis gazdasági miniszter a tervezet beterjesztésekor azzal érvelt, hogy a jogszabályt összhangba kell hozni az Európai Unió rendeleteivel, mely júliustól lép hatályba. Brüsszel a korábbi 50 helyett 35 százalékra csökkentette a lehetséges támogatás mértékét. A tervezet 100 napra rövidíti az igénylések elbírálásának határidejét. Egyszerűbben juthatnának támogatáshoz azok, akik korábban már kaptak anyagi támogatást az államtól. Ha a parlament jóváhagyja a tervezetet, akkor a jövőben nyilvánosak lesznek a támogatásra vonatkozó döntések. Pavlis azt állítja, a gyakorlatban nem hozott eredményt az a feltétel, mely szerint a vállalatoknak a támogatás fejében 10 százalékkal kellett növelniük meglévő alkalmazottak számát. Ezért a tárca a tíz százalék helyett negyven új munkahely kialakításához kötné a támogatás odaítélését. Az ellenzék élesen bírálta a tervezetet. Jozef Mikuš (KDH) parlamenti képviselő szerint a vállalatokat azzal lehetne a leginkább új munkahelyek teremtésére ösztönözni, hogy az állam általánosan javít a vállalkozói környezeten, és fejlődésre motiválja a cégeket. „Megfelelő vállalkozói környezetet, kedvező feltételeket kell biztosítani azoknak, akik új munkahelyeket teremtenek. Minden más művileg létrehozott eszköznek csak ideiglenes hatása van az adott vállalakozásra, miközben a külső beavatkozások deformálják a vállalkozói környezetet” – mondta a képviselő. Véleménye szerint az államnak le kellene állnia a különböző támogatások osztogatásával, különösen akkor, ha az igénylő nem komoly befektető. Az ellenzék szerint a vállalatok már számolnak az állami támogatások folyósításának eddigi rendszerével, így nagyon nehéz lesz új alapokra helyezni a rendszert. Jozef Mikuš információi szerint több vállalat, köztük az autógyárak különböző fejlesztések előkészítésén dolgoznak, melyeket nem önerőből, hanem állami támogatásból szeretnének megvalósítani. „Az állami támogatásokat nem a már meglévő vállalatok további fejlesztésére kellene odaítélni, hanem az egyes régiók közötti különbségek csökkentésére. (ie, TASR)   
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?