Már nem félünk felmondani, ha jobb bért akarunk

munkás
Pozsony |

Szlovákiában 180 fokos fordulatnak lehetünk tanúi a munkapiacon. Míg korábban az alkalmazottak többsége foggal-körömmel ragaszkodott az állásához, és rettegett az elbocsátástól, napjainkban csaknem minden második dolgozó a felmondást fontolgatja.

Az elmúlt hónapokban teljesen átalakult a szlovák munkapiac. A gazdaság felpörgésének, a szaporodó beruházásoknak köszönhetően látványosan csökkent az állástalanok száma, a cégek így ma már minden egyes alkalmazottért kénytelenek megküzdeni, aminek a legjobb módja a bérek növelése. „A szlovákiai alkalmazottak megtartásának leghatékonyabb módja a fizetések növelése, akik ezt elmulasztották, búcsút inthetnek az alkalmazottaiknak” – nyilatkozta Miroslav Garaj, a Grafton Slovakia munkaközvetítő ügynökség régiós menedzsere az általuk elvégzett legfrissebb elemzésre hivatkozva. Eszerint csak a társaságok egy része reagált rugalmasan a változásokra. A megkérdezett alkalmazottak alig fele jelezte, hogy idén nőtt a fizetése, 41 százalékuk nem tapasztalt változást, az alkalmazottak 5 százalékának pedig csökkent a bére. Így nem csoda, hogy egyre többen keresnek jobban fizető állást. „Az általunk megkérdezett alkalmazottak 18 százaléka egy hónapon, 38 százaléka fél, 31 százaléka pedig egy éven belül szeretné lecserélni az eddigi munkáltatóját” – nyilatkozta Garaj. A változást fontolgatók több mint 80 százaléka a 21 és 40 év közötti korosztályhoz tartozik, háromnegyedüknek pedig főiskolai végzettsége van.


A fizetések növekedésével párhuzamosan egyre többen keresnek olyan munkahelyet, amely nem csupán anyagilag jelent előrelépést számukra, hanem a munkakörnyezet is jobb, mint az előző munkahelyükön. „Az alkalmazottaknak egyre fontosabb, hogy jól érezzék magukat a munkahelyen, így egyre többen intenek búcsút az olyan állásoknak, ahol megromlottak az alkalmazottak közötti kapcsolatok” – tette hozzá Garaj.
A Grafton Slovakia által közzétett felmérés szerint az új állás után érdeklődők többsége elsősorban a munkapiaci portálokon keresztül tájékozódik, a munkaközvetítő ügynökségek honlapjait nagyjából a felük keresi fel, egyre többen keresnek új munkát azonban a közösségi oldalakon keresztül is.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?