Környezeti oktatási programot indít a környezetvédelmi minisztérium

<p>Sólymos László környezetvédelmi miniszter ma a&nbsp;pozsonyi Tilgner utcai Egyesített iskolába látogatott. Ezzel hivatalosan is elindította a&nbsp;Szeparálok, szeparálsz, szeparálunk projektet, melynek első fázisába országszerte 962 osztály kapcsolódott be.</p>

Ez a projekt a válasz a környezetvédelmi felmérésünk eredményére, melyből többek között kiderül, hogy a hulladék osztályozása terén még vannak tartalékaink“ – jelentette ki Sólymos László miniszter. A tárcavezető a Szlovák Környezetvédelmi Ügynökség által rendelt közvélemény-kutatásra célzott, melynek eredményeiből kiderült, hogy a környezetvédelem javítása érdekében nagyobb figyelmet kell fordítani az oktatásra és a tájékoztatásra. A második helyen a válaszadók a hulladék osztályozásának fontosságát emelték ki.

Nemcsak a gyerekekről van szó. Saját tapasztalatból tudom, hogy a felnőttek hozzáállását a gyerekeken keresztül lehet a leggyorsabban megváltoztatni“ – tette hozzá Sólymos László.

Éppen ezért javasolta a tárca a Szeparálok, szeparálsz, szeparálunk környezetvédelmi projekt beindítását. Ennek célcsoportja az alsó tagozatos tanulók. Az elsődleges cél, megtanítani a következő generációnak a helyes hulladékkezelést és támogatni a környezettudatos, egészséges szokások kialakulását.

Iskolánkban már hosszú ideje próbáljuk olyan egészséges szokások kialakítására buzdítani a tanulókat, melyek egész életükben a hasznukra lesznek. Ezért nemcsak támogatjuk a környezetvédelmi projektet, hanem kötelességünknek is érezzük, hogy aktív részesei legyünk” – hangsúlyozta az iskola igazgatója, Anna Turčanová.

A projekt a három leggyakoribb hulladéktípus, mégpedig a műanyag, a papír és az üveg osztályozására és szeparálására fókuszál. Az oktatóanyag információs táblákat és a szeparálást könnyítő eszközöket tartalmaz.

Örömmel tölt el, hogy a projekt támogatásra talált az iskolákban és a kezdeti fázisban 962 osztály jelentkezett“ – mondta a miniszter hozzátéve, hogy a jövőben több hasonló projekt indul majd.

A környezetvédelmi felmérés érdekesebb eredményei:

A válaszadóknak ezekben a kérdésekben áll a legtöbb információ a rendelkezésükre:

  • hulladékosztályozás (72%)

  • vízfogyasztás (61%)

  • alternatív közlekedési lehetőségek (58%),

Mi jut eszébe, ha azt hallja környezetvédelem?

  • hulladékszeparálás (25%)

  • természetvédelem (14%),

  • hulladék újrafeldolgozás (13%).

A válaszadók konkrét ötletei a környezetvédelem javítására:

  • több tájékoztatás, oktatás az iskolában (20%)

  • a hulladékszeparálás támogatása (10 %),

  • az emberek gondolkodásának és természethez való hozzáállásának megváltozása (8 %)

A válaszadók szerint lakóhelyükön a következő környezetvédelmi problémák megoldására van szükség:

  • levegőtisztaság (13%)

  • hulladékszeparálás (12%)

  • illegális szemétlerakók (10%).

A felmérés a felnőtt lakosság környezetvédelemhez való hozzáállásának elemzésére irányult, és a Corporate Consulting Group kft. végezte a Szlovák Környezetvédelmi Ügynökség megrendelésére 2017. Februárjában.

A reprezentatív felmérés 1011 18 és 65 év közötti személy megkérdezésével készült, kor, nem és iskolázottság valamint kerület és település nagyság szerint.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?