1954-ben a Pozsonyi Iparművészeti Középiskola grafikai szakán érettségizett, majd 1966-ban az eperjesi P. J. Šafárik Egyetem képzőművész–történelem szakán szerzett diplomát.
Kopócs Tibor grafikus- és festőművész
1954-ben a Pozsonyi Iparművészeti Középiskola grafikai szakán érettségizett, majd 1966-ban az eperjesi P. J. Šafárik Egyetem képzőművész–történelem szakán szerzett diplomát. A kecskeméti nemzetközi zománcművészeti alkotóműhely visszatérő résztvevője – tűzzománcképeit 1990-ben a Csallóközi Múzeumban, 1995-ben a komáromi T-Galériában mutatta be. Számtalan könyvet illusztrált, egyebek között Simkó Tibor, Dénes György, Kulcsár Ferenc, Gál Sándor, Zs. Nagy Lajos egy-egy munkáját. Társalapítója és főszerkesztője a Komáromi Atelier című társadalmi és művészeti folyóiratnak. Képeinek örök témája a nő. De ihletért, motívumokért gyakran kalandozik el a népmesék, a legendák, az ősmítoszok világába. Több munkáján szerepel a Krisztus-arc, mert mint mondja: „Az maga a csoda, hogy Jézus a hitet, a szeretetet olyan szuggesztív erővel tudta átadni, hogy az majd’ kétezer éve él.” Kopócs Tibor ugyancsak csodálattal tekint Csontváryra, akivel kapcsolatban azt mondja: „lenyűgöz fanatizmusa, meggyőződése, hogy úgy vélte, kiválasztott ember, nagy festője lesz a világnak”. Ezért idézte meg Csontváryt több képén is. „Nem szeretem a kötelező témákat, mert ösztönösen mozdul a kezem az alkotásra, és csak később építem a képet az értelem hozzáadásával” – mondja Kopócs Tibor. (tébé)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.