Kiütéses rögbi győzelem a nyitányon

LABDARÚGÁS
A hétvégi fordulóban hazai pályán léptek pályára az esztergomiak, és a bábolnaiak ellen esélyük is volt a győzelemre. Ennek megfelelően támadó játékot játszottak a hazaiak és a korábbi mérkőzésekkel ellentétben ez gólokban is megmutatkozott.

LABDARÚGÁS

A hétvégi fordulóban hazai pályán léptek pályára az esztergomiak, és a bábolnaiak ellen esélyük is volt a győzelemre. Ennek megfelelően támadó játékot játszottak a hazaiak és a korábbi mérkőzésekkel ellentétben ez gólokban is megmutatkozott. Az első félidőben 3:1-es hazai előnnyel tértek pihenőre a csapatok, de az első játékrészben mutatott teljesítmények alapján senkiben sem fordult meg, hogy a meccs nem sima esztergomi győzelemmel zárul. A második játékrészben még egy gólt értek el a hazaiak, amire három vendéggól volt a válasz, így alakult ki a 4:4-es döntetlen és a hazaiak számára a csalódást keltő egy pont. Az Esztergom négy forduló után jelenleg a tizedik helyen áll, 4 ponttal, egy győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel.

Egy osztállyal feljebb az NB III-ban a Dorogiak Taksonyban vendégszerepeltek. A hazaiak már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert és a másodikban is szereztek egy gólt, így az előnyükből egyet meg tudtak tartani a végéig. A dorogiak hiába lőttek két gólt is a második játékrészben (a találatokat Papp András szerezte), nem tudtak pontot szerezni idegenben. Az is a mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a játékvezető Vaskót, a taksonyiak játékosát az 53. percben kiállította. A dorogiak ezzel a vereséggel holtversenyben kilencedikek a csoportban, mindössze három pontot szereztek az eddigi három fordulóban. A legközelebbi javítási lehetőség a III. kerület otthonában lesz, vasárnap délután öt órakor.

Visszatekintő:

Esztergom – Bábolna 4-4 (3-1), Esztergom, 400 néző, vezette: Kronavetter J.

Taksony – Dorog 3-2 (2-0) Taksony, 200 néző, vezette: Sulyok. Gólok: Kőnig, Sándor, Zsiga illetve: Papp A. (2). Kiállítva Vaskó (Taksony) az 53. percben.

RÖGBI

A hétvégén kezdetét vette a Rögbi NB I. 2004/2005-ös idénye. Az első fordulóban a Vitézek hazai pályán kétszáz néző előtt fogadták az Exiles csapatát. A vitézek jól kezdtek, a 8. percben már célt értek el, ám a 16. percben egy 28 méteres büntetőrúgásból szépítettek a vendégek. Innentől kezdve egy másik sebességre váltottak a hazaiak, akik a 20., 22., 31., 39. percekben elért célokkal szétzilálták az Exiles csapatát.

A második félidő 6. percében kiállították a hazaiaktól Kollert és az Exiles csapatából Markot. A 8. percben a vendégek egyéni játék után nagyon szép célt értek el, majd Koller büntetésének lejárta után ismét hátrányba kerültek az esztergomiak, ezúttal Nagy Rolandot küldte ki a bíró 10 percre. A Vitézeket azonban nem fogta meg az újabb emberhátrány, és szinte tetszés szerint érték el újabb pontjaikat. A 16., 23., 26., 29., 32., 36., 39. percben elért célokkal megsemmisítő vereséget mértek ellenfelükre. A bajnoki nyitány tehát fényes sikerrel zárult, a Vitézek esélyeshez és címvédőhöz méltó játékkal hengerelték le riválisukat. Szombaton a második fordulóban Kecskeméten lép pályára a csapat, mondani sem kell, győzelmi reményekkel.

Esztergomi Vitézek – Exiles 71:10 (31:3), Esztergom, 200 néző, vezette: Jánosi Attila

Vitézek: Heckel, Hock, Nagy R., Novák, Marosi, Koller, Szőlősi, Deli, Pfeiffer, Bíró, Kis Balázs, Kőbl, Molnár, Tauber, Gódor. Csere: Siroki, Juhász, Sujogán, Pálfi, Kiss, Haspel, Csákvári, Kontics, Edző: Szőlősi László

Célok: Bíró 16, Koller 15, Heckel 10, Pfeiffer 5, Kőbl 5, Molnár 5, Tauber 5, Gódor 5, Juhász 5.