Kikapott a dorogi és az esztergomi focicsapat is

Labdarúgás
A hétvégén a listavezető Mór látogatott Dorogra az NB III Duna-csoportjában, míg az Esztergom a bajnoki címre hajtó második helyezett Bábolna otthonában vendégeskedett a megyei I. osztályban. Régiónk mindkét csapata vereséggel zárta a hétvégi mérkőzését.

Labdarúgás

A Dorogi FC ráadásul súlyos vereséget szenvedett a mintegy 300 néző előtt. A vendégek 11-esből szereztek vezetést a 14. percben, melyet a hazaiak tíz perccel később kiegyenlítettek. A félidő hajrájában azonban újra betaláltak a vendégek, ezzel a félidőben 2-1-re álltak idegenben.

A második játékrész hajrájában aztán még két gólt lőtt a Mór, előbb ismét 11-esből, majd egy akciót követően, így a dorogiak hiába állták hosszú percekig a sarat a bajnokaspiránssal szemben, kimaradtak a helyzetek, a vendégek pedig kihasználták lehetőségeiket.

A megyei I. osztályban a Komáromra szorosan tapadó, s a bajnoki elsőségért küzdő Bábolna nem a legideálisabb ellenfele volt a középmezőnyben tartózkodó Esztergomnak. A nyolc helyezésnyi különbség sajnos már az első játékrészben érzékelhető volt, miután a Bábolna kétgólos előnyt szerzett magának. A második játékrészre ezek után nem maradt megválaszolatlan kérdés, az Esztergom verségével már a közvetlen középmezőnytől is kezd leszakadni, jelenleg 20 pontjával a 10. helyen áll.

Visszatekintő

NB III. – 20. forduló

Dorogi FC – Móri SE 1-4 (1-2)

Dorog, 300 néző, vezette: Csorba.

Dorogi FC: Oláh – Nász, Robotka (Farkas), Schauker, Janetka, Fürst (Merényi), Gyúró, Bedő, Csapó, Faragó, Engelbrecht (Hégli). Edző: ifj. Varga János.

Gólszerző: Janetka a 27., illetve Disztl M. (11-esből) a 17., Disztl M. a 43., Pálfi (11-esből) a 87., Juszkó a 89. percben.

Kiállítva: Faragó a 87. percben.

BÁBOLNA – ESZTERGOM 2-0 (2-0)

Bábolna, 300 néző, vezette: Csejtei Cs.

BÁBOLNA: Villám – Horváth Cs., Vörös, Pint, Szedlacsek, Szabó, Horváth M., Szépe, Auerhammer, Gyüszi, Karvaly. Csere: Farkas, Frank, Auerbach. Edző: Nagy Győző.

ESZTERGOM: Czivisz – Sztojka, Salik, Cserép, Pinok, Farkas, Méhes, Hidvégi, Kneiszel, Nagy, Patkó. Csere: Marosi. Edző: Holdampf Sándor.

Góllövő: Pint, Auerhammer.

Ifi: Bábolna – Esztergom 1-1 (0-0).

Röplabda

Tétnélküli volt az utolsó forduló a rájátszás középszakasznak nevezett periódusában. Az már a Debrecen elleni mérkőzés előtt biztos volt, hogy a Dági SE az 5. helyről várja a folytatást, s hogy az ellenfele a kisebbik kaposvári csapat lesz. Ezzel együtt a Dági SE komolyan vette a mérkőzést, sima 3:0-val oldotta meg a kötelező feladatot. A Debrecen egyik szettben sem igazán nehezítette meg a hazaiak dolgát. Miután pedig a Szolnok simán kikapott a sereghajtó MCM RC-Kaposvártól (0:3), a Dági SE 6 pontot vert a teljes mezőnyre. A folytatásban a Dági SE két győzelemig tartó párharcot vív a Kaposvárral, majd a Szolnokkal mérkőzik az 5. helyért.