Kiesési rangadót bukott el az Esztergom KSE

KÉZILABDA
A mérkőzés előtt tökutolsó, az eddigi 13 forduló alatt egy győzelemre és egy döntetlenre képes Békéscsaba fogadta a királyváros csapatát a hétvégi fordulóban.

KÉZILABDA

A mérkőzés előtt tökutolsó, az eddigi 13 forduló alatt egy győzelemre és egy döntetlenre képes Békéscsaba fogadta a királyváros csapatát a hétvégi fordulóban. Az esztergomiaknál ezen a mérkőzésen mutatkozott be a sok távozó után igazolt két új szerzemény: Keczkó Andrea (a Cornexiből) és Somogyi Glória (Vasas). A mérkőzés első félidejében derekasan küzdöttek a vendégek, a házigazdák két-három góllal vezettek ugyan, de jelentősebb előnyre nem tudtak szert tenni – igaz mindkét csapat rengeteg hibával játszott. A második játékrészre aztán elfáradtak az esztergomi lányok, így a vége előtt tíz perccel már 6-7 gól volt a hátrányuk. A pontszerzés elmaradt, a mérkőzést végül 29-24-re nyerte a Békéscsaba, ám ami ennél sokkal fájóbb, a jelek szerint valóban az utolsó hely elkerülése lesz a tavaszi szezon legfontosabb – és úgy tűnik legnehezebb – feladata. Az esztergomiak közül csupán Wolfot lehet kiemelni, aki 10 góllal járult hozzá az Esztergom KSE teljesítményéhez, és ezzel a mezőny legeredményesebbje lett. A vasárnapi, Spartacus elleni hazai mérkőzés lesz az idény legjelentősebb találkozója, a fővárosi csapatnál gyengébb ellenféllel ugyanis nem találkoznak a lányok, ráadásul otthon játszanak.

Következik:

Január 25., vasárnap, 17h (ifi: 15h): Esztergom KSE – Kőbánya-Spartacus (Dobó Gimnázium)

Visszatekintő:

14. forduló

Békéscsabai Előre NK–Esztergomi KSE 29–24 (14–11)

Békéscsaba, 300 néző. V: Herczeg, Sápi

BÉKÉSCSABA: Tosovic – Kári Horváth 1, Trbojevics 2, Lipovszka 7, Hajdú 3, Pőcze 5, Szabados 4. Cs: Vass 2 (1), Szilágyi 4, Valyuch 1, Csiffáry. Edző: Koleszár György

ESZTERGOM: Körmöc–i - Lánczos, Takács 4, Wolf 10, Sipos 2, Simon 1, Vincze. Cs: Németh (kapus), Nagy M. 2 (2), Mezőségi 3, Keczkó, Somogyi 2, Povázsay. Edző: Laurencz László

RÖPLABDA

Ismét verhető ellenféllel találkozott az újonc Dág SE a férfi extraligában, ráadásul a férfiak játéka egyre jobban összeáll, így hazai pályán lassan mindenki ellen egyenrangú félként állhatnak ki. A sereghajtó Kaposvár ellen ráadásul kétszeres volt a tét, hiszen egymást követi a két csapat a tabellán. Pontosabban csak követte, ugyanis a dágiak nagyszerű játékkal sima 3-0-s győzelmet arattak, amellyel már az 5-6. helyen állnak. Jó kimondani, hogy a hazaiak végig kézben tartották a mérkőzést, a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben. Bár a vendégek az első szett után összekapták magukat, csupán megnehezíteni tudták ellenfelük dolgát. Igyekezetük még szettgyőzelemre sem volt elegendő. A Dág SE győzelmével eltávolodott a kiesőzónából és most már nemcsak matematikai esélyük lehet az 5. hely megszerzésére.

Dági–SE- 1. MCM RC-Kaposvár 3:0 (11, 20, 20)

Dág, 100 néző. V: Adler, Hóbor DÁG: Oszuska II Z. 7, Oszuska G. 1, Szauter 9, Haltrich 14, Oszuska I Z. 3, Zirigh 10. Cs: Koch (liberó), Torda 1. Edző: Bognár Ellák KAPOSVÁR: Puspán 1, Nyári 6, Farkas II L. 4, Selega 3, Szilvássy 5, Wirth 5. Cs: Tóth (liberó) 1, Horváth 1. Edző: Nyári Tivadar