Húsz hónapos huzavona után foglalta el helyét

Pozsony. Mede Vencel tegnap végre elfoglalta megérdemelt képviselői helyét, bár – saját bevallása szerint – örömébe egy kis üröm is vegyült, hiszen már másfél éve nyilvánvalóvá vált: Pozsony-Újvárosban választási csalás történt.

Pozsony. Mede Vencel tegnap végre elfoglalta megérdemelt képviselői helyét, bár – saját bevallása szerint – örömébe egy kis üröm is vegyült, hiszen már másfél éve nyilvánvalóvá vált: Pozsony-Újvárosban választási csalás történt. A jegyzőkönyvbe a helyi választási bizottság 2002 decemberében valótlan eredményt írt, s miután a sértettek eljárást kezdeményeztek, az illetékes ügyész jelenlétében februárban újraszámolták a lepecsételt szavazócédulákat. Kiderült: Vladimír Ondruš 197 voksot kapott – miközben a jegyzőkönyvben 188 szerepelt –, Mede Vencelre pedig 111-en szavaztak, jóllehet, a választási bizottság csak 88-ról számolt be. Az újraszámlálás eredményét az alkotmánybíróságnak is elküldték.

„Másfél évig tartott, amíg jogerőre emelték ezt az egyértelmű matematikai eredményt, s még csak az sem vigasztalhat, hogy ezalatt az idő alatt a hasonló eseteket elkerülendő szeretett volna valaki valamilyen konzekvenciákat levonni. Az igazságnak eleget tettünk, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy a jövőben valaki nem próbálja meg ismét manipulálni a választási eredményeket” – nyilatkozta lapunknak Mede Vencel, s elárulta: nem olcsó mulatság a jogérvényesítés. Pontos összeget még nem tudott mondani, de úgy tűnik, a pereskedés mintegy 120 ezer koronába került. „Őszintén szólva nem éri meg az igazságért harcolni, hacsak nem az eszmei érték miatt. Képviselői tiszteletdíjamat is felajánlom majd valamilyen szervezetnek: iskolának, alapítványnak vagy valamilyen más intézménynek. Jogászokkal sem azért elemeztetjük, hogy van-e esély valamiféle erkölcsi kártérítésre, hogy ebből anyagi hasznot húzzunk, hanem mivel ügyünkkel sikerült precedenst teremteni, a jövőre nézve mások számára is útmutatóul szolgálhat, ilyen esetben hogyan kell eljárni, az ilyen pereskedésnek milyen anyagi vonzata van” – magyarázta az újvárosi képviselő, aki tegnap tette le az esküt. A képviselő-testület tudomásul vette a változást, Kamil Procházkának megköszönték addigi tevékenységét, majd mintha mi sem történt volna, folytatták a munkát. „Mindenki számára kellemetlen volt, elég nagy volt a feszültség, de nem beszéltünk róla, mindenki úgy tett, mintha őt nem érintené. Abszolút érdektelenség mutatkozott” – tette hozzá az MKP tagja, aki újvárosi képviselőként szeretné megvizsgáltatni a városrészben található tévétornyot, ugyanis a környéken egyre nő a rákos betegek száma, s felmerült: lehet összefüggés a torony és a megbetegedések között. (sz. a.)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?