Hosszú hat hónap után

Pozsony. Nem javasolja a honatyáknak az összeférhetetlenségről szóló alkotmánytörvény-tervezet megvitatását a parlament alkotmányjogi bizottsága. Most már csak Jozef Migaš házelnökön múlik, az elutasító álláspont ellenére programra tűzi-e a javaslatot.

Pozsony. Nem javasolja a honatyáknak az összeférhetetlenségről szóló alkotmánytörvény-tervezet megvitatását a parlament alkotmányjogi bizottsága. Most már csak Jozef Migaš házelnökön múlik, az elutasító álláspont ellenére programra tűzi-e a javaslatot. A bizottság döntését Vladimír Pirošík, az eredeti törvény egyik kidolgozója pozitívan értékelte, noha kétévi munkáját látja veszni. „A házszabály áttanulmányozása után úgy vélem, a bizottság helyesen döntött, mert a parlament ugyanarról a dologról leghamarább az utolsó voksolástól számított hat hónap elteltével tárgyalhat” – nyilatkozta lapunknak Pirošík. Hozzátette: jó ügy érdekében sem szabad a házszabályt megsérteni. Az Ivan Mikloš által előterjesztett tervezet a harmadik szektorral együttműködő jogász szerint 98%-ban megegyezik az eredeti tervezettel, de ha az alkotmányjogi bizottság döntése után is kételyek vannak azzal kapcsolatban, szükséges-e tiszteletben tartani a hat hónapos feltételt, akkor alkotmánybírósághoz kell fordulni, mert a nem egyértelmű cikkelyeket a taláros testület hivatott magyarázni. „Robert Ficónak a vagyon eredetéről szóló törvénytervezetét már első olvasatban elvetette a parlament, három hónappal később pedig más néven – a vagyon elkobzásáról szóló törvénytervezetként – ismét előterjesztette javaslatát, pedig csak két apróságot változtatott benne. Mindez óriási felháborodást váltott ki. Legyünk következetesek, tartsuk meg a törvényeket, egyébként havonta terjesztenek majd a honatyák elé alig néhány nappal korábban elutasított törvényeket, és teljes lesz a káosz” – magyarázta lapunknak Pirošík, akit meglepett, hogy populizmusra hivatkozva néhányan hadat üzentek a sürgősségi eljárást szorgalmazó Miklošnak. A gyorsaságot Pirošík indokoltnak tartja, mert a korrupció súlyos probléma, melyre az Európai Parlament bővítési határozata is figyelmezteti Szlovákiát. (sz-a)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?