Hol érdemes váltani?

Ha úgy döntünk, hogy a fennmaradt valutánkat beváltjuk, érdemes körülnézni, hogy hol tehetjük ezt a legelőnyösebben.
A bankok által kínált árfolyamot a hazai napilapok többsége, így lapunk is naponta közzéteszi. Ezek többségében azonban 0,5 vagy akár 2 százalékos kezelési költséget is felszámolnak.

Ha úgy döntünk, hogy a fennmaradt valutánkat beváltjuk, érdemes körülnézni, hogy hol tehetjük ezt a legelőnyösebben.

A bankok által kínált árfolyamot a hazai napilapok többsége, így lapunk is naponta közzéteszi. Ezek többségében azonban 0,5 vagy akár 2 százalékos kezelési költséget is felszámolnak. Kedvezőbben válthatunk ezért közvetlenül a pénzváltóknál, ahol többnyire nem számítanak fel külön díjat, így néhány esetben akár 80 fillérrel többet kaphatunk éldául az euróért, mint a bankokban.

Problémák lehetnek azonban az érmékkel, hiszen ezeket a bankok többsége csak akkor veszi át, ha neki is szüksége van rájuk. Hacsak lehet, ezért még a nyaralásunk alatt váltsuk be papírpénzre az érméinket.

Pénzintézeteink többsége átveszi a hiányos vagy széttépett bankókat is, számítanunk kell azonban a magas átváltási díjra. Az Általános Hitelbankban ez például a bankó értékének a 20, a Szlovák Takarékpénztárban a 30 százaléka.

Ha szeretnénk elkerülni az átváltással járó problémákat, a legelőnyösebb külföldön is hitelkártyával fizetni. Ekkor ugyanis nem kell fizetnünk semmilyen illetéket, és az árfolyam is kedvezőbb. Ha a hitelkártyával felvett kölcsönt 40-45 napon belül visszafizetjük a banknak, akkor ez kamatmentes.

Hitelkártya hiányában is megéri legalább a klasszikus kártyánkkal fizetni, hiszen az illeték ennél lényegesen alacsonyabb. Ellenben, ha a kártyánkkal külföldön szeretnénk pénzt felvenni egy bankautomatából, az nem olcsó mulatság. Ha a saját bankunktól veszünk fel pénzt, ez legkevesebb 80 korona lehet, ellenben ha más banktól vesszük fel a pénzt, az illeték 180 koronánál kezdődik.

Ahhoz, hogy külföldön használhassuk a bankkártyánkat, nem kell nyitnunk dollár- vagy euróalapú számlát. De akinek van ilyen számlája, jobban jár, hiszen az átváltásnál nincs semmilyen vesztesége. Ha dollár vagy euróalapú számlánkhoz szeretnénk kártyához jutni, típustól függően 150 és 4 ezer korona közötti összeget fizethetünk érte, és persze a havi 30 koronás számlavezetési illetéket is térítenünk kell. (mi)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?