<p>Tegnap hetedszer tartottak tanévnyitót Szlovákia legfiatalabb felsőoktatási intézményében, a Selye János Egyetemen. Tóth János rektor örömmel számolt be arról, hogy a demográfiai hullámvölgy és a válság ellenére nem csökkent az érdeklődés az egyetem iránt: az idei tanévben az alapképzésben 640, míg a mesterképzésen 360 diák kezdi meg tanulmányait.</p>
Hetedik tanévét nyitotta meg a Selye János Egyetem
A tanári karon 1220, a gazdaságtudományin 1150, a református teológia karon pedig 62 hallgatójuk van. „Egyetemünk sikeresen megállta helyét az átfogó akkreditáció során, így az alapképzés mellett mester- és doktori képzést is folytathatunk” – mondta. Új szakként indul a biológia tanári szak, valamint a doktorképzés magyar nyelvből és irodalomból. Jelenleg zajlik a pedagógia és a menedzsment szakok doktoranduszi akkreditációja. A rektor arra is felhívta a figyelmet, hogy az elmúlt évben duplájára nőtt a tudományos publikációk száma, amire a jövőben is nagy hangsúlyt szeretnének fektetni.
Az ünnepélyes tanévnyitón jelen volt Rudolf Chmel kisebbségekért felelős miniszterelnök-helyettes is, aki egyebek között arról beszélt, hogy össztársadalmi vitára van szükség a szlovákiai magyarok helyzetéről, kilátásairól, arról, mitől is növekedne komfortérzetük az országban. „E párbeszéd elképzelhetetlen a Selye Egyetem nélkül, sőt, az intézmény akár a metodikai kezességet is vállalhatná ebben a folyamatban” – mondta. A miniszterelnök-helyettes beszédét magyarul fejezte be, azt kívánva a hallgatóknak, hogy olyan hazában élhessenek, amelyet nem terhelnek a szlovák–magyar konfliktusok, ahol Presser Gábor közismert dalának sorait idézve elmondhatják, „miénk itt a tér”.
Tóth János a tanévnyitón megköszönte Szigeti László volt oktatási miniszternek az igazgatótanács elnökeként 2004 májusától 2010 májusáig kifejtett áldozatkész munkáját, egyben bemutatta az igazgatótanács új elnökét Hortai Éva személyében. Az elsősök fogadalomtételét Czibula Ádám, a Hallgatói Önkormányzat elnöke olvasta fel.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.