Tőketerebes/Rózsahegy/Krásno nad Kysucou. A mérsékelt hóolvadásnak egyelőre nincs különösebb hatása a keleti folyók vízállására. A Tisza és a Latorca vízszintje alacsony, de ugyanez jellemző az Ungra és a Laborcra is.
Gondokat okoz a víz
Tőketerebes/Rózsahegy/Krásno nad Kysucou. A mérsékelt hóolvadásnak egyelőre nincs különösebb hatása a keleti folyók vízállására. A Tisza és a Latorca vízszintje alacsony, de ugyanez jellemző az Ungra és a Laborcra is. A keleti folyók helyzetét leginkább a Kárpátok időjárása határozza meg, s mivel ott mérsékeltebb volt a felmelegedés és a hóolvadás, a délkelet-szlovákiai folyók szintje inkább csökkent, mint emelkedett. A vízügyi szakemberek szerint az Ukrajnában eredő keleti folyók az intenzívebb hóolvadás esetén is képesek levezetni a vízgyűjtő területen keletkezett hóvizet. A Bodrogi és Hernádi Vízügyi Igazgatóság munkatársai szerint viszont elképzelhető, hogy tavasszal ismét megáradnak a folyók. Az árvai, túróci és liptói folyók vízszintje sem adott okot az első fokú árvízvédelmi készültség elrendelésére. Szakértők szerint a helyzet kedvező alakulása elsősorban annak köszönhető, hogy a Vág vízgyűjtő területén a hóolvadásból származó víz nagy része a talajba szivárog. Ezért maradt el az Árva és a Vág vízszintjének rohamosabb emelkedése. A Kysuca és a Bystrica folyókon ezzel szemben kritikus a helyzet; jégtáblák állták el a víz útját. Krásno nad Kysucou városban harmadfokú készültség van érvényben. A megáradt folyó családi házakat, az alapiskolát és a közutakat veszélyezteti. (k-t, t)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.