A koronavírusjárvány és a várható gazdasági nehézségek miatt újra felértékelődhet az életbiztosítások szerepe. A szakemberek szerint azok sem dőlhetnek hátra, akiknek már van biztosításuk, ezek jelentős része ugyanis nem nyújt százszázalékos biztonságot.
Figyeljünk oda az életbiztosításra
„Szlovákiában a lakosság alig 10 százalékának van jó életbiztosítása, a biztosítottak nagyjából 40 százaléka alulbiztosított” – derül ki a Fincentrum pénzügyi tanácsadó társaság elemzéséből. „A koronavírus-járvány miatt bevezetett biztonsági intézkedéseket a lakosságnak érdemes betartania, hiszen csak így vehetjük fel a harcot a fertőzéssel. Nem árt azonban gondolni a járvány anyagi vonzataira is. A gazdasági elemzők már most visszaeséssel, a munkanélküliség növekedésével riogatnak. Sokan már korábban felkészültek a nehezebb időszakra, és van már például életbiztosításuk. Egy jól összeállított biztosítással képesek vagyunk áthidalni egy hosszabb betegséget, kórházi kezelést, nem beszélve az ennél is rosszabb forgatókönyvekről” – nyilatkozta lapunknak Peter Mocker biztosítási elemző. Szerinte azonban a Fincentrum fent jelzett elemzése is bizonyítja, hogy azok sincsenek teljes biztonságban, akiknek már van biztosításuk.
„Az alulbiztosítás a leggyakoribb hibának számít, amit az ügyfelek elkövetnek, és amelyet a pénztárcájuk is megérez. Ez elsősorban a régebben kötött szerződéseknél jelent kockázatot, ezek közül is azoknál, amelyeknél több éve nem frissítették a szerződést. Időről időre így érdemes igényelni a biztosítás felülvizsgálatát” – állítja Mocker.
A biztosítási szakértő szerint azonban azoknak is érdemes lépniük, akiknek még nincs életbiztosításuk. „Tévednek, akik azt gondolják, hogy már késő megkötni a szerződést. Erre akár most is sort keríthetnek, egy 35 év körüli ügyfél pedig akár már havi 30 euróért is köthet életbiztosítást” – mondta Mocker. Szerinte azonban a szerződés megkötésénél érdemes alaposan felmérni az igényeinket, a legolcsóbb biztosítás ugyanis nem feltétlenül nyújt teljes körű biztonságot.
„Szlovákiában az elmúlt időszakban rengetegen vettek fel hitelt, és ha a várható elbocsátások miatt kiesik a családok bevételeinek egy része, könnyen felborulhat a családi kassza. A biztosítás megkötésénél az ilyen esetekre is gondolnunk kellene”
– állítja a biztosítási szakember.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.