A tényleges és hasznos vízfogyasztást meghaladó, a vártnál jóval nagyobb összegű vízszámla egyik oka lehet a vízmérő és az ingatlan közötti csőhálózat sérülése, amely sokszor éppen észrevétlensége miatt jelenthet súlyos veszélyt.
Elúszhat a pénzünk
A talajba fektetett vezetékből szivárgó víz nem mindig tör a felszínre, így előfordulhat, hogy értékes ivóvizünk észrevétlenül elszivárog. Az így elfolyt víz mennyiségét is jelzi a vízmérő, és a mért mennyiségért természetesen fizetni kell! Az indokolatlan többletfizetés azonban elkerülhető a rendszeres ellenőrzéssel és a gyors javítással.
Az ellenőrzéshez legtöbbször nem szükséges szakember, azt bárki könnyedén elvégezheti. Először is minden csapot gondosan el kell zárni, majd ellenőrizni kell, hogy nem csöpög-e valamelyik csap, illetve nem szivárog-e a WC-tartály. Miután valamennyi csapot elzártuk, nézzük meg a fővízmérőnket: tökéletes zárás esetén a vízmérő mutatójának mozdulatlanul kell állnia. Ha a vízmérő mutatója továbbra is forog, akkor biztosak lehetünk benne, hogy a vezeték valahol szivárog.
Ne halogassuk az ellenőrzést, ha hirtelen vagy indokolatlanul egyre nagyobb lesz a vízszámlánk. Évente legalább kétszer-háromszor, például a kerti csapok téli elzárása és tavaszi megnyitása esetén, így akkor is érdemes elvégezni az ellenőrzést, ha még nincsenek látható tünetek, hiszen az időben észrevett hiba elhárítása jelentősen kíméli a pénztárcánkat. (mi)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.