Duray: csak parlamenti pártoknak kellene együttműködniük

Pozsony |

<p>Csak a parlamenti pártoknak kellene együttműködniük, és mindegyik külön kereshetne partnert a törvényhozáson kívüli politikai tömörülések között - véli Duray Miklós. Az MKP stratégiai alelnöke szerint ezt a politikai kultúra követeli meg így.</p>

Duray erről a SITA hírügynökségnek adott interjújában nyilatkozott. "A politikai kultúra szerint a pártok közti együttműködésnek olyannak kellene lennie, hogy a parlamenti pártoknak egymással kellene együttműködniük, és minden pártnak külön kellene keresnie a törvényhozáson kívüli partnerét. Ez a politikai kultúra követelménye" - mondta a politikus. Mindezt azzal indokolta, hogy más a parlamenti választásokon sikerrel szereplő pártok legitimitása, mint azoké, amelyek még csak szeretnének képviselethez jutni.
Az MKP alelnöke szerint a hasonló programot hirdető, hasonló értékrendet és ideológiát valló, nemzetközi szervezetekben együttműködő pártoknak közösen kell alternatívát keresniük a kormánykoalícióval szemben, ha pedig közösen kormányoznak, szövetségük fenntartására kell törekedniük. Az alelnöknek meggyőződése, hogy a 2006-os előrehozott választás nagy hiba volt, az akkori kormánykoalíció politikai szempontból kudarcot vallott.
A politikus nem zárkózik el a jelenlegi kormánykoalícióval szembeni programalternatíva formálásától, de nem volna helyes, ha az ilyesfajta kooperációt a parlamenten kívüli politikai erőkre is kiterjesztenék. Szerinte ugyanis úgy néz ki, hogy egyetlen olyan kispárt sem jutna a parlamentbe, amellyel az MKP együttműködhetne.
Duray visszautasítja, hogy az MKP együttműködjön a Híddal, mert azok, akik távoztak az MKP-ból, kilépésükkel elutasították a párton belüli együttműködés lehetőségét. "Most tehát logikátlan lenne, ha azokkal a távozókkal, akik egy egyelőre nem világos programú pártot alapítottak, elkezdenénk együttműködni - hangsúlyozta. - Ugyanis a lehető legszorosabb és leghatékonyabb együttműködésre nyílt volna lehetőség, de ők azt elutasították.”
Duray szerint az MKP, az SDKÚ-DS és a KDH közti viszonyban is abból az alapelvből volna jó kiindulni, hogy minden pártnak pozitív jelzéseket kell küldenie, nem negatívakat. Ha a két szlovák ellenzéki párt "elkezd elutasítani egy olyan pártot, amelynek hasonló az értékrendszere, az negatív jelzésnek minősül, de nem a félreállított párt szempontjából, hanem azoktól, aki ezt a jelzést kibocsátják". "Ha jól átgondolják, változtatniuk kell negatív álláspontjukon"- fűzte hozzá az MKP alelnöke.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?