Danko: A parlamentek segíthetnének kibékíteni Ukrajnát Oroszországgal

Andrej Danko
Pozsony/Párizs |

Andrej Danko (SNS), a szlovák parlament elnöke nemzetközi szinten akarja kezdeményezni, hogy az egyes parlamentek a közvetítő szerepét betöltve segítsenek kibékíteni egymással Szerbiát és Koszovót, illetve Ukrajnát és Oroszországot.

Ezt csütörtökön (10.18.) jelentette ki egy párizsi sajtótájékoztatón, miután találkozott Gérard Larcherrel, a francia Szenátus elnökével, illetve együtt ebédelt Radek Vondráčekkel, a cseh Képviselőház elnökével, valamint Carole Bureau-Bonnarddal, a francia parlament alsóházának alelnökével.

„Az az érzésem, hogy feleslegesen sokat beszélünk, és keveset teszünk” – jelentette ki Danko. Hozzátette: szeretné a békítő tevékenységbe bevonni a visegrádi négyeket is. Novemberben Pozsonyban kerül sor a V4 parlamenti csúcstalálkozójára, melyen Németország és Franciaország is képviseltetni fogja magát. Később a szlovák V4-elnökség keretében további találkozókra is sor kerül, melyeken a nemzeti parlamentek képviselői mellett a Benelux államok, illetve a Baltikum képviselői is részt vesznek majd.

A szlovák parlamenti küldöttség tagja volt Párizsban a parlament külügyi bizottságának elnöke, Cséfalvay Katalin (Híd) is, aki arról tájékoztatott, hogy a francia vezető politikusokkal folytatott párbeszéd fő témája Franciaország történelmi szerepe volt Csehszlovákia száz évvel ezelőtti megalakulásában.

 

Az aktuális témák közül a migráció volt a leghangsúlyosabb. A képviselő szerint ez a kérdés keleti és nyugati részre osztja az Európai Uniót. „Szerencsére azonban minél több ilyen párbeszédre kerül sor, annál sikeresebben tudjuk elmagyarázni egymásnak az eltérő álláspontokat és közelíteni azokat” – fejtette ki.

Cséfalvay elmondása szerint a szlovák politikusok elmagyarázták francia kollégáiknak a szlovákok hozzáállását a migráció kérdéséhez, ami szerinte többek között a lakosság homogenitásából fakad. „Nálunk mégis csak kevesebb külföldivel találkozni, mint itt Párizsban vagy Franciaországban, és a lakosság körében jelen van bizonyos félelem, amelyet a politikusoknak figyelembe kell venniük” – mondta.

A szlovák küldöttség tagjai Cséfalvay szerint beszéltek azokról az intézkedésekről is, melyeket Szlovákia a migrációval összefüggésben hozott, például az osztrák menedékkérők elszállásolásáról Bősön. „Nem tudtak erről. Ez segíthet megérteni a mi álláspontunkat és elmagyarázni, hogy hajlandóak vagyunk segíteni, csak nem feltétlenül úgy, ahogy ők kezdettől fogva elképzelték” – állapította meg a képviselőnő. Hozzátette: a kötelező kvóták elképzelése fokozatosan háttérbe szorul az EU-ban.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?