Csupán az ország harmada optimista

Pozsony |

<p>Szlovákia lakosságának többsége szkeptikus a jövő évvel kapcsolatban, nem bízik a gazdasági fellendülésben. A KMG International felmérése alapján csak minden harmadik ember várja optimistán 2010-et, 19 százalék pesszimista, 48 százalék pedig szkeptikus a jövőjével kapcsolatban. Jelentős eltérések mutatkoznak azonban az egyes régiók között.</p>

A legoptimistább megyéknek számít Trencsén és Nagyszombat megye, ahol a lakosság 43, illetve 41 százaléka optimista.
„Ez valószínűleg az adott megyékbe érkezett nagyszabású beruházásoknak köszönhető, melyek egyelőre viszonylag alacsony szinten tartják a munkanélküliséget“ - véli Peter Kořenek, a KMG International igazgatója.
Meglepetésnek számít, hogy a főváros lakosságának pontosan fele szkeptikus a jövőt illetően, az optimisták aránya is csak kicsivel haladja meg az országos átlagot - 35%. A legtöbb pesszimista már hagyományosan az ország középső és keleti részében, Besztercebánya és Eperjes megyében él, ahol a legmagasabb a munkanélküliek aránya.
Amunkanélküliség miatt aggódik Magyarország Egy másik felmérés alapján Magyarország lakosságának legnagyobb hányada a munkanélküliségtől fél. A Nielsen piackutató legfrissebb felmérése szerint a magyarok 23 százaléka aggódik munkahelyének biztonsága miatt, miközben tavaly ilyenkor 16 százalék volt ez az arány. A piackutató 54 országban - köztük Magyarországon -végzett online felmérést, amelyben azt vizsgálta, mi jelenti a legnagyobb gondot a megkérdezetteknek a következő fél évben.
A munkanélküliség mellett a gyerekek taníttatása, boldogulása, valamint az energiaárak növekedése miatt aggódtak legtöbben, a megkérdezettek 12-12 százaléka. Tavaly ősszel ugyanakkor még az energiaárak emelkedése okozta a fő gondot a magyar válaszadók legnagyobb aránya, 21 százalék számára, míg akkor második helyen szerepelt a munkahelyek biztonsága, 16 százalékkal. A további sorrendet tekintve a magyarok 11-11 százaléka aggódott egészsége, valamint hiteleinek törlesztése, továbbá a foglalkozás és a magánélet egyensúlya miatt. Csak 5 százalék említette fő gondként a gazdaság helyzetét, míg 4 százalék nevezte meg a politikai stabilitást, 3 pedig a növekvő élelmiszer árakat.
A világot a gazdasági visszaesés nyugtalanítja A magyarok közeljövőre vonatkozó válaszai jelentősen eltérnek a nemzetközi átlagtól, a munkahelyek biztonságáért globálisan csak a megkérdezettek 14 százaléka aggódik, másrészt az energiaárak emelkedése, valamint a gyerekek boldogulása is kisebb szerepet játszik (ezekért 7, illetve 6 százalék aggódik).
Átlagosan, az 54 országban megkérdezettek legtöbbje (18 százalék) jelölte meg fő gondjának a gazdasági helyzetet; ezt követi a munkahelyek biztonsága (14 százalék), a munka és a magánélet egyensúlya (12 százalék).
A felmérésben a válság megítélését is vizsgálták. A megkérdezett magyarok 19 százaléka vélte úgy, hogy Magyarország a következő egy évben kikerül a gazdasági válságból, míg a válaszadók több mint fele - 57 százaléka - szerint addigranemlesz vége a válságnak. Globálisan átlagosan a válaszadók 26 százaléka gondolja, hogy országa tizenkét hónap múlva túl lesz a recesszión.
(lpj, mti, t)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?