Fehér Kriszta (1979) verseivel először valamivel az ezredforduló előtt találkozhatott az olvasó; pályakezdő költőként szerepelt az 1997-es Angyalzsugor (AB-ART) című antológiában, öt évvel később a Pf. 2002 (AB-ART) című, fiatal prózaírók antológiájában.
Címlapsztori
Fehér Kriszta (1979) verseivel először valamivel az ezredforduló előtt találkozhatott az olvasó; pályakezdő költőként szerepelt az 1997-es Angyalzsugor (AB-ART) című antológiában, öt évvel később a Pf. 2002 (AB-ART) című, fiatal prózaírók antológiájában. Rendszeresen a Szőrös Kő vagy az Irodalom Visszavág közölte verseit, ez utóbbi például a Personal Jesus címűt, ebből származik a következő három sor: „Kiiktatott feledékenységgel / örülsz, hogy élsz. / (Vissza-visszatérsz.)” Versíró hajlama egy ideje már csak vissza-visszatérő jelenség, hiszen az Ünneprontás (AB-ART, 2001) című kötete óta kivételes esetekben olvashatni. Ennek az Ünneprontásnak, a Start Könyvek sorozat tizedik darabjának egyik vizuális érdekessége, hogy tintakék betűkkel szedetett, a másik, hogy színes képeket is tartalmaz — ezek Bálint Arthur montázsai, s többségük Fehér Kriszta arc- és egész alakos képeiből áll össze. S most talán kézenfekvő volna arról értekezni, hogy Fehér Kriszta képekben gondolkodik, de ugyan melyik költő nem. Amint azonban az ábra mutatja, kérésemre nem verseiből, hanem képeiből küldött, ezekből válogattam ki a Könyvjelző képolvasó híveinek hármat: egyet a címoldalra, kettőt pedig a mellékletet nyitó másodikra, s választottam hozzájuk a verseskötetéből egy-egy idézetet. Szép nyarat! (csg; Somogyi Tibor felvétele)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.