Befektetéssel a migráció ellen

Brüsszel |

<p>Elfogadta a héten az Európai Parlament azt a külső beruházási tervet, melynek célja a beruházások támogatása az Európai Unióval (EU) szomszédos országokban és Afrikában. A terv akár 44 milliárd euró összegű beruházást is jelenthet ezekben az országokban, és így nagy mértékben hozzájárul a migráció kiváltó okainak kezeléséhez.</p>

Az EU a beruházókat több alapból és más forrásból származó közvetlen támogatás segítségével akarja ösztönözni arra, hogy befektessenek a szegény, a migráció kiindulópontjának számító országokban. A közvetlen támogatás értéke együttesen eléri a 3,3 milliárd eurót. Ezt egészítenék ki a befektetők saját vagy kölcsönből származó forrásokkal. Brüsszel így akarja kezelni a migráció kiváltó okait. Az alap létrehozásáról szóló jelentést az Európai Parlamentben Eduard Kukan európai parlamenti képviselő terjesztette elő. „Egy fontos pénzügyi és külpolitikai eszköz van a kezünkben, amely hozzájárul a migráció forrásaként tartott országok gazdasági fejlesztéséhez. Az alapnak a szomszédainkat érintő hosszú távú szociális és gazdasági problémákra is összpontosítania kell” – mondta Kukan azzal, hogy az alap legfontosabb üzenete az EU afrikai partnereinek, hogy az unió komolyan gondolja a menekültválság kiváltó okainak tartós kezelését.

A legfontosabb célok között szerepel a szegénység elleni harc, a munkahelyteremtés, illetve a klímaváltozás negatív következményeinek enyhítése. Az EP azt akarja, hogy a beruházások 28%-a olyan intézkedéseket érintsen, amelyek segítenek betartani a párizsi klímaegyezményt. A beruházások befogadóinak tiszteletben kell tartaniuk az alapvető emberi jogokat és a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) szabályait.

Az Európai Parlament szerint a fejlődő országok gazdasági növekedése 2003 óta az eddigi legalacsonyabb szintre esett vissza. Az Afrikában és az EU szomszédságában kialakult instabilitást és konfliktusokat a globális gazdasági válság tovább súlyosbította, ami az általános eladósodottság növekedését és a szükséges beruházások finanszírozási forrásainak zsugorodását eredményezte. Az instabilitás és a konfliktusok is súlyosbítják a folyamatban levő migrációs válságot, hiszen minden korábbinál több menekült indult útnak Afrikában és az EU szomszédságában. Ez egyértelműen beruházási szakadékot jelez az érintett országokban.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?