Barangoljon körültekintően

Nyaralásunk során nem kell már telefonfülkékre vadászni, hiszen mobilunkat szinte a világ összes országában használhatjuk. De nem mindegy, hogy külföldi utunk során mennyiért telefonálunk.

Roaming során egy külföldi szolgáltató hálózatában vagyunk (barangolunk), mint vendég. Ezért az árakat is ők szabják meg, ám a számlát az „anyaoperátor” küldi. Bár az Európa Bizottság többször is felszólította a mobilszolgáltatókat, csökkentsék a roaming díjait, egyelőre ennek senki sem tett eleget, így külföldről telefonálni várhatóan idén is drága lesz.

Igaz, a roamingot a hazai szolgáltatók igyekeznek különböző akciókkal vonzóbbá tenni, így a T-Mobile ügyfelei augusztus végéig este 5 és 8 óra között díjmentesen küldhetnek sms-t, és fogadhatják a hívásokat a világ összes T-Mobile hálózatában.

Mind az Orange, mind pedig a T-Mobile ügyfelei a hazai díjszabás szerint küldhetnek multimédiás üzenetet, és egységes áron fogadhatják külföldön a hívásokat. A multimédiás üzenetek esetében fontos, hogy telefonunk úgy legyen beállítva, hogy csak a saját hálózatban fogadja az mms-eket, mert sok operátor a bejövő mms-ekért számláz (akár 40 koronát is, a kézbesítésről szóló jelentés is ennyibe kerülhet). Azokból az országokból, ahol egy sms ára meghaladja a 10 koronát, érdemesebb mms-t küldeni, mert olcsóbb, és hét sms-nyi szöveg és még néhány kép is küldhető egy mms-ben (9,90 koronáért).

Bizonyára a legnagyobb hazai szolgáltató is előáll újabb akcióval, mellyel azok kedvében jár, akik külföldön is használni szeretnék telefonjukat.

Ezekkel a kedvezményekkel sokszor sokkal olcsóbb, ha külföldön „felhívatjuk” magunkat, mert a hívásindítás általában drágább, vannak országok, ahol egy perc a 100-120 koronát is meghaladja, míg a hívásfogadás ára huszonöt korona alatt van.

Mielőtt elindul, mindenképpen kapcsolja ki üzenetrögzítőjét. Ha ezt elmulasztja, akkor minden egyes olyan hívás esetén, amikor nincs térerő, ki van kapcsolva a készülék, esetleg elutasítja a fogadást (megnyomja a piros gombot), a rendszer előbb egy bejövő hívást, majd egy kimenő hívást számláz. ĺgy egy ilyen hívás akár 80-150, szélsőséges esetekben akár 250 koronába is kerülhet. Arról már nem is beszélve, hogy egy hét alatt sokan hívhatnak, és előfordulhat olyan is, hogy a főnök vagy a türelmetlen barát, ismerős többször is megpróbál felhívni. Sok ezer korona és még több kellemetlenség megspórolható az üzenetrögzítő kikapcsolásával.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?