Mitsubishi L200 PowerPerformance: úton is bizonyít

L200
Pozsony |

Az a Mitsubishi L200, amelyet az utóbbi hetekben tehettem próbára, az ideális példája annak, milyen mértékben tudja valaki személyre szabni ezt a járgányt. A pick-up ennek köszönhetően már nemcsak egy munkagép, hanem karakteres autó, amelyre a hétköznapi forgalomban is garantáltan felfigyelnek.

A Mitsubishi idén egy olyan autót bocsátott az újságírók rendelkezésére, amely a klasszikus utakon is jól érzi magát. Ezért került az autóba a legmagasabb Instyle felszereltségi szint, a látványos narancssárga metálfényezés, a LED-es lámpasor, vagy a fedett rakodótér, melynek kinyitásával egyébként meggyűlt a bajom. Egyetlen egyszer sem tudtam könnyen kinyitni, vagy a kulcs akadozott a zárban, vagy az egész, összegörgethető csomagtér-tető nem volt hajlandó elmozdulni a helyéről. Mindez talán inkább a gyakori, helytelen használat, mintsem valami gyártási hiba eredménye volt, de mégis eléggé megkeserítette az életemet.

A teljesítmény

Ahogy a speciális kivitelezésű modell angol elnevezése már elárulja, ennél az L200-nál az erőt és a teljesítményt helyezték előtérbe, a motorházba a négyhengeres 2268 köbcentiméteres erőforrás volt, amelynek teljesítményét még növelték. A márka szlovák piacért is felelős csehországi képviselete egy külső cégre, konkrétan a Steinbauer társaságra bízta a motor enyhe átalakítását, amely elsősorban az üzemanyag-befecskendezés hosszának optimalizációját jelentette.

Ennek köszönhetően az alapnak számító 110 kW teljesítményből 127 kW lett 3100 fordulaton, a maximális forgatónyomaték pedig 400 Nm-ről 502-re ugrott – 1750–2250 fordulatskálában. Ezen módosítások nem érintik az autóra vonatkozó gyári jótállást, amely jelen esetben hét évet vagy 150 ezer futott kilométert jelent.

S mit eredményezett mindez a gyakorlatban? Azt, hogy a több mint kéttonnás L200 padlógáznál valóban erőteljesen meglódul. A dinamika és a motor ereje meglepett, mármint ahhoz képest, amit ettől a pick-uptól elvártam. Az erő igazán akkor mutatkozott meg, amikor az autó már elérte az 50–70 km/órás sebességet. A kereszteződéseken való elindulásnál még mindig kicsit nehézkesnek, lomhának tűnt. A motor egyszerűen nem reagált olyan aktívan a gézpedál letaposására, mint ahogy azt elképzeltem. A váltóval nem volt különösebb gondom, bár lehet nem ártana, ha kicsit visszavenne az aktivitásából és inkább a motor nyújtotta erőteljes forgatónyomatékra hagyatkozna; nem kellene olyan gyakran alásorolnia, ha azt érezné, hogy a sofőr gyorsulni akar.

Ami a fogyasztást illeti, nem kell tragikus értékektől tartani. Városban valamivel több, mint 10 liter volt az átlagfogyasztás száz kilométeren, országutakon 7,8, sztrádán pedig 9,3 l/100 km. Ugyanúgy az autó ára sem tragikus, a felvételeken látható L200 az összes extrával és a legmagasabb felszereltségi szinttel 44 040 euróba kerül, ami áfa nélkül 36 700 eurót jelent.

L200

A szinkronhang

Nemcsak a feltuningolt motor volt az L200 egyetlen érdekessége, a járgány ugyanis speciális extra hangot is kapott az átalakítás során. Ez is csak azt igazolja, mi mindennel lehet manapság felszerelni egy pick-upot. A Kufatec társaság gyártotta Sound Booster rendszerről van szó. Ez nem más, mint egy hanggenerátor, amelyet a jobb hátsó kerék közelében helyeztek el, így reálisan reagál a motor munkájára, a gázadásra vagy a fékezésre, ám azt is érzékeli, ha az autó áll, így ehhez tudja módosítani a hangot.

A hangzást az okostelefonunkon keresztül tudjuk módosítani, hat előretáplált hangmódból választhatunk. Nekem egy nyolchengeres motor hangja volt beállítva a tesztelés során és mit mondjak, aránylag szokatlan érzés volt így hallani a pick-upot. Egy biztos, ahogy eddig sem szerettem az autókban a művileg generált hangokat, úgy a továbbiakban sem fogom.

Galéria

Hétköznapra?

Faluhelyen talán igen, városban nem hiszem. Nem mintha nem lenne jó vezetni városban, épp ellenkezőleg, az L200 kényelmes, magasan ülnek benne így tökéletes kilátás tárul a forgalomba, s még a négyhengeres motor is jól hangszigetelt. A gond csak a parkolással lesz. Eltart egy darabig, míg találnak olyan helyet, ahova ezzel a behemót autóval beférnek.

A motor hangszigetelése még autópályán is meglepő, magasabb sebességeknél is jól működik, ami sokkal zavaróbb, az a szélzaj. Hiába, egy ilyen karosszériával csodákra nem képesek a tervezők, tegyenek bármit is a lehető legjobb aerodinamika elérése érdekében.

Egyébként azt, hogy mire képes ez az autó terepen, már nemegyszer kipróbáltam; s most is kihajtottam volna vele az egyenetlen vidékre, de inkább nem tettem. A tesztelési héten ugyanis gyakran esett, az autón pedig csak klasszikus abroncsok voltak, amelyekkel sárban nem mennék sokra. Kár, mert az L200, ha szárazság van, ilyen gumikkal is csodákra képes, de most legalább igazolta, hogy a klasszikus utakon is megállja a helyét.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?