El kell ismerni, hogy az elektromos MG 4 valóban mutatós járgány
Az elektromos MG 4 bemutatójára is elmentünk. Van mitől rettegnie a konkurenciának?
Valaki még soha nem hallotta, mások számára jól ismert márkanév. Így vagy úgy, a lényeg, hogy a kínai kézben levő brit autómárka, az MG megkezdte szlovákiai térhódítását, és a belső égésű, illetve hibridmeghajtású modellek után már a teljesen elektromos járgányát is bemutatta. A neve: MG 4.
A márka képviselői szerint előnyt lehet kovácsolni abból, hogy Szlovákia az elektromobilok eladása terén a sereghajtók közé tartozik az Európai Unióban. Ezért is készülnek három elektromobil bemutatására.
Az első a már említett MG 4 hatchback. Ezt követi egy hónap múlva az MG 5 kombi, ami mondjuk meg őszintén, egész érdekes játékos lehet a Szlovákiában árusított elektromobilok között, és végül harmadikként kellene bemutatni a márka legkisebb elektromobilját, amely a ZS EV nevet viseli.
Miről is van szó?
Az MG 4 hatchback 4,2 méter hosszú, a szélessége 2,7 méter, a csomagtér térfogata pedig 363 liter. Bizonyos szögekből úgy néz ki, mintha sportkocsi lenne, s el kell ismernem, hogy nekem nagyon tetszik.
Ez az első, Európában árusított MG, amely a SAIC konszern által kifejlesztett MSP platformra épül. Nagy előnye, hogy gyakorlatilag bármilyen modellhez igazíthatják, így a nagyobb és kisebb elektromobilok esetében is alkalmazható. Említésre méltó még, hogy az elemek vastagsága csupán 110 milliméter. Például a Tesla és a Volkswagen is vastagabb elemeket használ.
Elemek kívánság szerint
Az MG igazolja, hogy az elektromos meghajtású autók esetében már nemcsak az elem kapacitása a mérvadó, hanem az is, milyen anyagból gyártják, így a vásárlónak már ezen a téren is van miből válogatnia.
Az MG 4 esetében az alap a lítium-vas-foszfát (LFP) akkumulátor, melynek kapacitása 51 kWh. Fejlesztésénél a lehető leghosszabb élettartamot tartották szem előtt, ám mindez a hatótávolság kárára ment, így ebben az esetben 350 kilométert tehetnek meg egy feltöltésre. Elsősorban a városi forgalomba ajánlják.
A második választás a nikkel-mangán-kobalt (NMC) akkumulátor, melynek kapacitása 64 kWh, a hatótávolsága pedig 450 kilométer. A városi forgalomban viszont a gyári adatok szerint 579 kilométert is megtehetnek vele egy feltöltésre.
Az elektromotor egyébként az autó hátuljában található, és mindig a hátsó kerekek meghajtásáról gondoskodik. A gyengébb változat teljesítménye 125 kW (170 LE), az erősebbé 150 kW (204 LE). A forgatónyomaték mindkét esetben 250 Nm. Az alap akkumulátornál a gyorsulás 100 km/órás sebességre 7,7 másodpercet vesz igénybe, a valamivel nehezebb NMC elem esetében pedig 7,9 másodpercet.
Amit az áráról tudni lehet, az egyelőre annyi, hogy alapban az MG 4 32 990 euróba fog kerülni. Mit tartalmaznak majd az egyes felszereltségi szintek, csak a következő hónapban fogják elárulni. Ha abból indulunk ki, milyen gazdag alapfelszereltséget kínál az MG a többi modellnél, akkor úgy érzem, hogy az MG 4 sem fogcsalódást okozni. S hogy van-e mitől rettegnie a konkurenciának? Egyelőre nem tudni, az autót először ki kell próbálnom. Abból viszont, amit eddig láttam és hallottam, arra lehet következtetni, hogy az MG ezen a téren is érdekes alternatívának bizonyulhat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.